Faqe kryesore arrow Diktatura komuniste
Diktatura komuniste
Filter     Order     Display # 
 Date Item Title Hits
06 Mars 2012 "Nju Jork Tajms" mbi nevojën e ballafaqimit me të kaluarën komuniste 6230
28 Shkurt 2012 Përvjetori i rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës 5881
05 Qershor 2011 Përkujtohet në Clifton NJ Revolta e Spaçit dhe Qaf Barit 6807
21 Prill 2011 Ende lëvdata për Lugatin 3616
23 Janar 2011 I kujtojme me respekt dhe dhimbje martirët shqiptare 4537
04 Shtator 2010 Krimi dhe ndëshkimi(!)... 6795
30 Qershor 2010 Burgu i Spaçit një dramë çnjerëzore 5646
18 Qershor 2010 Katër shkurte të përgjakshme ramiziane 4438
04 Maj 2010 Dënimi i komunizmit 4032
21 Mars 2010 Nexhat Peshkëpia, i shquar dhe i panjohur 5208
21 Mars 2010 Rikthimi në Shqipëri 5176
10 Mars 2010 Emigrimi në Australi 7458
03 Mars 2010 Arratisja 7298
21 Shkurt 2010 Kujtime: Petrit Estref Kello 4352
21 Shkurt 2010 Ndërgjegjeja kombëtare në gjumë 4495
11 Shkurt 2010 Jani Dilo: Koha për ndryshim 3819
11 Shkurt 2010 Ribotohet e plotesuar me dokumente te reja "Dosja e Diktatures" 6013
22 Janar 2010 Jemi Shqiptarë i thashë 4540
25 Shtator 2009 Një personalitet politik dhe i kulturës shqiptare 4287
04 Shtator 2009 Vuajtje të pafundme, sikur të kishin gjuajtur Zeusin me gurë 4819
22 Korrik 2009 Etjen Dilo - një shembull vetësakrifikimi ekstrem për një ideal të lartë 4289
05 Mars 2009 Profesor Sami Repishti njeriu që dëshmon për ferrin komunist 6816
03 Nentor 2008 Lek Previzi: "BURGJE E KAMPE E TANË SHQIPNIA" 3972
03 Nentor 2008 Arratisja nga Shqipëria e nacionalistit Murat Maxhar Shellari 6456
29 Tetor 2008 Referat (pak i vonuar...) për akademine kushtuar shokut Enver në Prishtinë 7942
14 Tetor 2008 Nostalgjia e diktaturës 5505
07 Tetor 2008 Tri kohët 3893
17 Shtator 2008 Mejdi Halil Kabashi me shpirt e zemër i përkiste të djathtës shqiptare 4440
13 Gusht 2008 Heronj që u heshtën 4847
05 Gusht 2008 A ESHTE PRESIDENTI I REPUBLIKES BASHKEPUNTOR I SIGURIMIT TE SHTETIT KOMUNIST? 5242
21 Korrik 2008 Shumë jetëshkrime në një 4041
05 Mars 2008 Ahmet Agush Kabashi (1913-1954) - antikomunist i prbetuar 12532
25 Shkurt 2008 Ministria e Kulturs dekoron Musine Kokalarin 7806
29 Dhjetor 2007 N krkim t varrit (Tregim) 4486
24 Tetor 2007 Dinosauret e rrezikshem te drejtesise shqiptare 5645
07 Gusht 2007 Ditlindjet e mija! 4294
05 Qershor 2007 N prgjigje t shkrimit t Pirro Nuredinit 6698
21 Maj 2007 Demokracia shqiptare nuk i ka shruar plagt e ish t prndjekurve politik. 4754
29 Janar 2007 Personalitete n diaspor: Nezir Hamdi Kabashi - lufttar i liris 6951
18 Dhjetor 2006 Cila kohe eshte fajtore...? 5573
30 Tetor 2006 Dy martir t Radio Tirans - Fadil Kokomani dhe Vangjel Lezho 9852
 
<< Start < Previous 1 Next > End >>
Results 1 - 41 of 41
International
English
Faqe interaktive
Sondazhe
Cilën strategji duhet të ndjekë aktualisht Kosova?