Faqe kryesore arrow Arkivi i artikujve arrow Politika arrow KERKOJME LIRIMIN PA KUSHTE!!!
KERKOJME LIRIMIN PA KUSHTE!!! PDF Print E-mail
02 Mars 2007

Duke shprehur ndjenjat e thella te Shqiptarevet ne mbare diasporen, kerkojme me kembe-ngulje, qe Zz. Artur Roshi, Celo Hoxha dhe Tomor Gostivari, perkatesisht kryetari, sekretari i pergjitheshem dhe sekretari organizativ i Ballit Kombetar Demokrat, te lirohen nga burgu ose nga burgimi shtepijak! TE LIROHEN MENJEHERE EDHE PA KUSHTE!!

Padia kunder tyre nuk ka themel dhe nuk eshte tjeter vecse nje djallezi politike, sic e kane thene vete te paditurit!

Vrejme me ndohtesi se emeri i Ballit Kombetar po mirret ne goje nga njerez, te cilet kane lidhje shum te aferme me udheheqes te opozites shqiptare ne Tirane, te njohur si “anti-balliste”. Komunistet, nepermjet te neofitevet te demokracise, perseri kane filluar t’a ngrejne koken edhe te marrin neper kembe njerezit e Ballit Kombetar, duke patur si qellim dobesimin e kesaj partije, e cila ka dhene aqe shum qofte ne luften anti-fashiste, qofte ne dobi te ceshtjes se Shqiperise Ethnike, qofte ne mbrojtje te demokracise shqiptare dhe ne perleshje me fytyrat e errta te diktatures se kuqe.

Vrejme gjithashtu se njerez te pa skrupuj duan te losin me emerin e Ballit Kombetar ne plotesim te interesavet te tyre te ngushta. Ketyreve u-themi se Balli Kombetar nuk eshte nje top lastiku, qe te hudhet ne te mengjer e ne te djathte, simbas deshires se tyre!

 Balli Kombetar ka vendin e tije ne realitetin shqiptar edhe mbas gjysem shekulli historie!

Lojerat politike nuk i pertyp dot dhe as nuk lejon te merret neper kembe!

Me trimeri e me guxim, Balli Kombetar do te vazhdoje ate rruge, te cilen e trasuan aqe mire udheheqesit e tije te pare, Midhat Frasheri, Abas Ermenji, Vasil Andoni, Zef Pali, Hysni Lepenica, Safet Butka, Skender Muco, Dhimiter Fallo, Qazim Prodani, etj. Do te punoje pa pushim per demokracin’e re shqiptare, per vet-vendosjen e popujvet, per Shqiperine Ethnike. Ne kete rruge qe ka hyre nuk do t’a pengojne pro-komunistet, qe orvaten t’a marrin fuqine ne dore perseri!

 

Prandaj, themi me plote goje: Duarte larg nga njerezit e Ballit Kombetar!! Artur Roshi, Celo Hoxha e Tomor Gostivari te lirohen nga burgu pa vonese edhe pa kushte!! Komunistet te shporren nga fuqia dhe te largohen nje here e mire nga jeta politike shqiptare!!

 

BALLI KOMBETAR – Komiteti per Diasporen (Kryesia)

New York, me 2 te Marsit 2007


Komente nga lexuesit

Koment nga GUEST më 2007-03-04 02:23:24
duhet te beni me shum per xhdukjen e komunistave te vegjel ne shqiperi se ato jan tinzar

Koment nga GUEST më 2007-03-04 02:25:37
Poshte neokomunizmi  
Lavdi heronjve te Ballit Kombetar  
Artur Roshi 
Celo Hoxha  
Tomor Gostivari  
Jane heronjte e 
kombit te shume vuajtur Shqiptar  
P. kerthi Pa USA 03 03 07  

Koment nga GUEST më 2007-03-06 21:37:02
Jan po aqe tinezar dhe gjak piresa sa edhe vete pjella e tyne slllavo-ruse. 
Por edhe na gjoja te djathetit qe thirremi ne emen te Ballit Kombetar, jemi shum dembela qe si futemi punes e ta pasetrojem kete fare te keqe nga trualli arberit njihere e pergjithemon .

Koment nga GUEST më 2007-03-06 21:39:00
Nuk mund te bej koment,pa me dhene dikush ,qe eshte me i ekujlibruar ne kete moment nje pergjigje te nje pyetje te thjeshte ;Cfare do te ndodhete sikur personat e lartpermendur te vinin nga radhet e oppozites se majte ? SI do ishte reagimi? Cfare do te thuhej?Sa organizata joqeveritare do te protestonin? Sa organizma Europiane e Boterore do te informoheshin? etj, etj.Une per vete e kam nje pergjigje por nuk do ta shpreh pasi jam shume i revoltuar spse njerin nga personat e burgosur eshte miku im,pikrisht CELO HOXHEN.Ju lutem lexueseve te ndershem,me aresye te qete, me jepeni nje pergjigje pyetjes time.Ju faleminderit. nga Skender Dedja,Hastings,ENGLAND.

Koment nga GUEST më 2007-03-09 22:30:15
Uroj gjithashtu lirim sa me te shpejt per te tre atdhetaret e burgosur,dhe i them partis se Ballit Kombetare se nuk jeni vetem,edhe pse e kuptoj qe shqipetaret kan po veshtiresi te kuptojne se kush jane te mirat qe dehet te perkrahin.

Koment nga GUEST më 2007-03-09 22:30:59
Kotovica e beri e po e ben punen.Ata perseri kane parane,sigurimin eshtetit qe sot punon me shume se kurre,mafjendhe jane apo sjane dejuro ne pushtet,defacto bejne komande.per 50 vjet kjo fare ekeqe eshtebere epidemi.Me nje te fishkellyer ata rreshtohen dhe mendja e tyre diabolike punon vetem per keq.Jane si puna e kurves qe cirret ebertet se eshte e ndershme.Te gjithe e dine qe eshte kurve,por nuk i thone se ajo sle radhe i mbyt.Vini re,kurvat bene zhurme per certifikatat,kur ne shumicen e gjendjeve civile punonin kurvicat e tyre.Dhe ata ebene zhurmen,leshuan tymnajen dhe bashke me to edhe certifikatat fallco dhe vodhen votat.VINI RE NJE GJE TJETER,kush i kamediat,gazetat,televizionet.ATA..... A.Luarasi USA 03-07-07

Koment nga GUEST më 2007-03-19 10:10:32
Zoterinje te PBK mos e kompromentoni partin per te ashtuquajturit drejtus te PBDK.Ata jane thjesht fallsifikator. Dhe nje budalla e kupton se i ndjeri Akile Rama nuk mund te kandidonte 2 jave para vdekjes. Ai nuk vdiq papritur, por ishte shume i semur. Ju lutem behuni realist me kembe ne toke. Azbi Xhaferri USA Philadephia.

Koment nga GUEST më 2007-03-26 19:49:44
Per Z. Azbi Xhaferi USA Philadelphia 
Sic e shoh, zoterote nuk i din fare punerat e BK-se. Mbrenda dhe jashte Shqiperise ethnike, BK eshte NJE. Ideali tyre eshte i perbashket. Rruga qe ndjekin udheheqesit e dy grupimevet mbrenda ne Shqiperine politike, eshte e njejte. Do te behet edhe BASHKIMI. Pa tjeter!! Zoterote e shoh se nuk i din aspak sistemet ligjore te vendevet demokratike, megjithese jeton ne USA. Nuk i din as lojerat politike te PS-se. Me nderime, NYB


International
English
Faqe interaktive