Faqe kryesore arrow Arkivi i artikujve arrow Aktualiteti arrow Garda Kombėtare e "Ballit Kombėtar" - Komunikatė
Garda Kombėtare e "Ballit Kombėtar" - Komunikatė PDF Print E-mail
04 Korrik 2007
Article Index
Garda Kombėtare e "Ballit Kombėtar" - Komunikatė
Page 2
Page 3

Garda Kombëtare e "Ballit Kombëtar" e cila duke besuar dhe duke dashur që mos të jetë ajo që do të ndikojë në keqësimin e situatës aktuale politike e cila ka kapluar vendin tonë është tërhjek me të gjithë ushtarët e vet në vitin 2000 që i kishte të sistemuar në të gjitha strukturat ushtarake të UCK-së. Duke dashur që çështja jonë të zgjidhej karshi asaj që thuhej se pas 3 viteve populli do të vendos për fatin e vet. Garda Kombëtare duke analizuar situatën e krijuar tash kur vetëm Kosova po shkon drejt ndarjes dhe drejt humbjes së identitetit kombëtarka shpallë mobilizimin e përgjithshëm të të gjithë ushtarëve dhe Komandantëve të cilët ishin të dëshmuar në luftrat e zhvilluara në Kosovë, Luginë të Preshevës dhe Ilirid. Falenderojmë vëllezërit në Shqipëri që na hapën dyert për të filluar me përgaditjen e formacioneve ushtarake që do të jenë vigjilent karshi situatës e cila po shkon drejt tendosjes. Të gjithë ata që do të shkelin mbi gjakun e  Dëshmorëve duhet të dijn se nuk do ti pret ditë e mirë. Ftojmë popullin që të jetë vigjilent tash kur politikanët tanë po mundohen tu a mbyllin sytë para coptimit edhe njëher të Kosovës ashtu të coptuar me mija herë. Kërkojm nga Natoja posaqërisht nga SHBA që e kemi aleatin më të dashur që mos të lejojn hapjen edhe të një lufte të re që nuk i shkon askujt përshtati.Jemi për paqe dhe toleranc, por as 1 milimetër e tokës arbërore nuk do të jipet por do të luftohet pandërpre derisa të përmbushet amaneti i të gjithë të rënve për një Shqipëri të lirë dhe demokratike. Sërbët të cilët po thirren në Gardat e tyre, ju themi larg nga toka shqiptare se do të priten me grykën e pushkës kjo do të dëshmohet poqese ata që janë përgjegjës për ruajtjen e tërësisë tokësore lejojn hyrjen e tyre në Kosovë.

F tojmë mediat elektronike dhe të Gazetave që ta transmetojnë këtë Komunikatë për hirë të informimit të drejtë të popullit. Ato media që janë të interesuara dhe kanë informim të drejtë dhe objektivë mund të jenë edhe në ushtrimet ushtarake që janë duke u zhvilluar në malet e lira të Kosovës. Garda do ju njofotj me kohë për mes mjeteve tuaja se kur dhe kush mund të jetë në këto ushtrime kur këtë vendim ta marrë grupi strategjik me qendër në Tiranë.

Komandanti i Gardës Kombëtare

Flamur Kokollari

Prishtinë 28/06/2007

 (Lexoni më tej  për komunikatën e bashkangjitur)

 

 

Komunikatë - Garda Kombëtare e "Ballit Kombëtar"
Komente nga lexuesit

Koment nga GUEST më 2007-07-05 12:39:49
Kjo ehste madheshtore dhe me kane kapluar lotet kur lexova kete komunikat dhe kur lexova se djemet tane do vazhdojn rrugen per bashkim kombetar.Zot te falem ty qe me ne fund prap djemt tane nuk do heshtin,por kerkoj nga te gjithe Ballistet qe tu ndihmohet ketyre djemve me mjete dhe me cka te kemi mundesi.Ju lumte nderi dhe pushka juve bije te Shqiperise 
 
Plaku nga Prishtina

Koment nga GUEST më 2007-07-05 12:39:59
Ju lumte ju lumte djemve tane dhe ju beje thirrje atyre qe te vendosin edhe ne Parti rregull ushtarak per shkake te njerzeve qe nuk jane kompetent mbajn poste dhe demtojn partin. 
 
Rame Jashari 
 
Drenice

Koment nga GUEST më 2007-07-05 12:40:12
Knaqesi e madhe shume e madhe deshiroj qe te njoh dike qe do mundtu ndihmoja me mjete 
 
Petrit Gjoci 
 
Zvicer

Koment nga GUEST më 2007-07-05 12:40:23
Eshte madheshtore kur sheh kete dhasht zoti e te realizohet deshira e kombit Shqiptare. 
 
Rrofte Balli Kombetar 
rrofte Garda Kombetare e cila po na shendrit Ballin edhe me shume 

Koment nga GUEST më 2007-07-11 15:23:45
 
 
Eshte nje ide e mire, por eshte shume heret per mobilizim te pergjithshem.  
Duhet patjeter tė koordinohen punet me organizimet dhe forcat te tjera ushtarake shqiptare, te cilet ndoshta kan edhe ideologji tjeter, por qellim te perbashket - Bashkim Kombetar. 
 
Veq perpara burra. Keni perkrahjen time. 

Koment nga GUEST më 2007-07-11 15:21:54
shume respekt per ballin qe ua beri me dije bijve te kudres shkini se ende ka djem qe i dalin zot tokes se Skenderbeut e Adem jasharit. 
 

Koment nga GUEST më 2007-07-11 15:22:07
po nuk e dij se kur do mund ti shoh keta djem dhe te ndiej knaqesin e jetes sime por edhe do bashkoheja me ta me knaqesin me te madhe. 
 
Dardani 
 
Prishtine

Koment nga GUEST më 2007-07-11 15:22:33
Ballit Kombetar i uroi RRitje te menjehershem ne numer ,mobilizim dhe gatishmeri te skajshme per LUFT TE RE .Luft kunder fashizmit serb kesaj mbeturine te ballkanit.Prandaj TY o Balli Kombetar te uroi suksese ne ushtrimet ushtarake qe po i bani pa nderprer per Atedhen ton te dashur REpubliken e Kosoves.Ty edhe gjithave Formacionev ushtarake Shqipetare per mbrojtjen e Atedheut JU PREMTOJM NDIHM TE PA KURSYAR ME MJETE USHTARAKE DHE FINANCIARE. Rizah Fazlija Gjermani

Koment nga GUEST më 2007-07-11 15:24:29
Ku jane te gjithe ata burra ballista qu te bashkohen ketyre burrave qe kan rrokur armet per atdhe.Duhet te jemi te gjithe krah ketyre burrave tu ndihmoj. 
 
Ramush Haliti 
Sibofc

Koment nga GUEST më 2007-07-11 15:25:23
Te gjithe duhet perkrahur sikur ne Kosove Shqiperi Iliride.Male te zi,Cameri sepse ketu eshte shpresa qe dikush po mendon pr komb dhe atdhe.Djemeve ju lumte se une pata rastin te takoj disa ne malet e Kosoves.Kush eshte i interesuar mund te lajmrohet dhe ti shoh djemet e shqiperise tecilet kan vetem nje qellim clirimin e tokave arberore. 
 
Mentor Syla 
ShkoderInternational
English
Faqe interaktive