Faqe kryesore arrow Arkivi i artikujve arrow Letersia arrow Dy poezi dritheruese per nenen nga poeti disident Dalan Luzaj
Dy poezi dritheruese per nenen nga poeti disident Dalan Luzaj PDF Print E-mail
15 Maj 2008
Article Index
Dy poezi dritheruese per nenen nga poeti disident Dalan Luzaj
Page 2
Page 3
Komente

Koment nga GUEST më 2009-02-13 22:48:25
tung ju pershendes te gjithevee .shum vjersha te bukura sidomos Drita tung ju pershendes

Koment nga GUEST më 2009-02-13 22:48:14
Komplimente per poezite! 
Keto dite qe jam ende ne zi per nenen qe me vdiq para nje muaji, poezite tuaja me bejn te relaksohem duke u marr me rreshtat tuaja! 
me shume respekt 
Tina

Koment nga GUEST më 2009-02-16 01:22:34
poezi shume shume shuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuume te bukura

Koment nga GUEST më 2009-02-21 10:28:07
nena ime 
nenen time shum e dua sa shum perkujdeset per mua  
qdo nat ednderroj qe te jem bashk me nene e babain 
qdo dit ne mengjes me fjal te emla ne gjimnaz me qon 
qe nena te na duaj me shum duhet ta ndegjojm  
sikurse qe ajo na ndegjon gjitha deshirat na plotson 
me kaq pervondon poezia ime ket poezi ja kushtoj nenes se dashur une jom 18 vjeqare adresa ime esht tjetra emri im esht sibeli nga sibeli

Koment nga GUEST më 2009-02-27 00:17:36
mesusja dhe nenea ime 
 
mesuesja ime me msoi 
shkrime e lexime andaj e dua me shum  
perkushtime e dua at 
me zemer e dashuri  
e dua shum si dy syt e mi 
te dua mesuese te du se ti kujdesesh per maua 
kur mesimin nuk e kuptoj 
ndimen tende e kerkoj 
 
en ne kmb me ngrite  
si pellumbesh me rrite 
ti mesue st mi kfjelle  
me ditur si ylli pranver 
per festen e 7 marsit dhe 8marsit 
nga nje lule ja dhuroj me ni fjal te embel festen ja uroj  
 
kete poezi e shkruaiti sehare bajrami nga magurja nxense e shkolles fillore jeronim de rada

Koment nga GUEST më 2009-02-27 00:17:45
shum poezi te bukura eq vazhdoni kshtu tunggggggggggg nga sehare bajrami ju pershendes gjithve

Koment nga GUEST më 2009-02-27 00:18:45
JU pershendes shum se vjersha shummmmm te bukura Nga:TRINGA...

Koment nga GUEST më 2009-03-01 00:50:54
nena ime e dashur sa shum me mungon 
athua tet marsin kush ty ta uron ? 
edhe pse je larg un te dua shum dhe lutem per  
ty sa her bie ne gjum 
te lutem nene e dashur dhe ti mu me  
kujto se ke nje vajz dikund kurr mos me harro 
ajo per ty shum po vuan por per te 
mos u brengos sepse ty kur te kujton 
gjdo plag te saj e sheron

Koment nga GUEST më 2009-03-04 18:54:17
urime 7 she 8 marsi mesuesve dhe nenave te dashura

Koment nga GUEST më 2009-03-07 11:58:53
ju uroj jete te gjate dhw te lumtur urime festat 7 dhe 8 mars International
English
Faqe interaktive