Faqe kryesore arrow Arkivi i artikujve arrow Letersia arrow Dy poezi dritheruese per nenen nga poeti disident Dalan Luzaj
Dy poezi dritheruese per nenen nga poeti disident Dalan Luzaj PDF Print E-mail
15 Maj 2008
Article Index
Dy poezi dritheruese per nenen nga poeti disident Dalan Luzaj
Page 2
Page 3
Komente

Koment nga GUEST më 2009-03-08 23:07:24
urime 7 dhe 8 marsi une jam shum e lumtur per diten e 7 marsit dhe 8 marsit

Koment nga GUEST më 2009-03-08 23:07:37
jane poezi te bukura gjithkush mund te behet poet brenda shpirtit te tij

Koment nga GUEST më 2009-05-07 13:59:49
mua me pelqeu shum por nuk i kam kuptuar disa fjal shpresoj qe te gjith ata njerz te cilit jan pa nena le te kalojn mir sepse edhe ndonj her ne vdesim se jeta eshte e shkruar ashtu 

Koment nga GUEST më 2009-07-24 00:21:01
me pelqejn shum keto poezi te dhembin shum te prekin mu ne zemer thell nuk mund ti zevendesoj

Koment nga GUEST më 2010-02-09 00:04:40
poezi shume shume te bukura......

Koment nga GUEST më 2010-03-09 23:06:26
mesuesen apo nenen 
 
 
mesuesen time shume dua 
nen e dyte eshte per mua  
me mesoi shkrim e lexim 
dhe si ta dua atdheun tim  
 
 
nene e dyte eshte per mua 
por si nenen askend se dua  
mesuesja me mesoi shkrim e lexim 
por me nenen ska krahasim 
 
 
 
Nora Kelmendi sh.f "Aziz Sylejmani" -Mitrovice

Koment nga GUEST më 2010-06-18 19:13:55
edhe mua me pelqeu shum. dhe un se kisha nenen time jom 16 vjeqar me ka vdekur nena ne luft me babin tim jom vetem me motren time ajo 40 vjeqare ju falminderit per poezit qe i keni kushtuar mamave tona ju dua shum sara

Koment nga GUEST më 2011-03-08 00:34:54
Urime 8-marsi gjith nenave me te mira ne bot ♥♥ 
 
 
 
Fatlinda--Vlora

Koment nga GUEST më 2011-04-21 18:25:26
Po ju dergoj nje vjershe te thurur gjithashtu ne burg dhe qe eshte gdhendur mbi mermerin e varrit te nje nene  
 
U lodha bir, po shkoj te fle... 
 
Refreni i ankimit te saj 
na mbetet ndermend. 
Me rudha na dukesh e lindur 
Dhemshuria per te eshte pak , 
se ajo ishte vete dhembja. 
S'themi dot se ish pjelle e vuajtjes, 
se ishte domethenia e saj. 
Ne druhemi te qajme per te 
se loti qe i shkeputet njerzores 
merr trajten e saj ; 
vizionin e nenes tone.

Koment nga GUEST më 2012-03-25 15:57:00
gezuar 8 marsin 2012 
International
English
Faqe interaktive