Faqe kryesore arrow Arkivi i artikujve arrow Çeshtja Kombetare arrow Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa - Gostivari
Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa - Gostivari PDF Print E-mail
04 Dhjetor 2006
Article Index
Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa - Gostivari
Page 2
Page 3
Page 4
Page 5
Page 6
Page 7
Page 8
Page 9
Page 10
Komente

Koment nga GUEST më 2007-01-09 12:02:48
Me vjen shum mir kur ndigjoj per Heroin tan te madh Xhem Hasa-Gostivari!!! Sepse ne kohen komuniste nuk ndegjonim asgje per Herojt Balliste Shqiptar po vetem per Partizant!!! 
Lavdi Xhem Hasa-Gostivari!!!!!! 
 
Fesi Kaba Veleshte (Struge)

Koment nga GUEST më 2007-01-09 12:07:04
jam besiri nga komuna e gostivarit nat koh kamas shum besimtar the luftetar por sot nukebajm njerin tjetrin the tejemi te bashkuar krejt shqiptaret ku do cejan.

Koment nga GUEST më 2007-01-16 12:00:40
E kam nigju historin e tij , ma ka tregu gjyshi me goje po ma vone e lexova edhe vet , e sot prita tshof permendoren ne katunin e Simnices . Lavdi gjith trimave shqiptar , lavdi Xhem Hass . Ngadale po i afrohena bashkimit .  
 
Ju pershendes nga LLapushniku i Gostivarit , e ju falemners per kete artikull ,  
Rroft Shqipnia , Me respekt Asani.

Koment nga GUEST më 2007-01-22 10:41:11
Ja kom nigju historin , ma ka tregu gjyshi me goj tvet , ma vone e lexova , e tash mundem ta shof permendoren e tij. 
Lavdi , po gjith trimave shqiptar qe ja ndriten ftyren Shqipnis. 
Xhem Hasa trim i rralle na ben te ndjehena shum krenar me veprat e tija. 
 
Ju pershesndes tonve , prej Llapushnikut Gostivarit . Rroft Shqipnija 
 
Me respekt Asani

Koment nga GUEST më 2007-01-29 18:28:42
kisha pas merak me qen permendorja i herojt te math kombtar ne gjender te gostivari XHEM HASA lavdi i qoft .

Koment nga GUEST më 2007-01-31 15:40:30
pershendetje juve dhe te gjithe shqiptareve kudo qe jan urroj per permendoren mate bukur ne iliride. afrimi nga kastellauni/gjermani.

Koment nga GUEST më 2007-01-31 15:41:35
Jam nga fashti Simnice dhe mburem te jem nga ky fshat ku ka lindur ky heroj i yne. Ka luftuar per te drejtat tona shqipetare gjate luftes se dyte boterore. Ai jeton edhe me tej ne zemrat dhe kujtimet tona! 
Nga Vjena

Koment nga GUEST më 2007-01-31 15:42:18
Jam Besim Ameti nga Pershefca e Tetovs i prshendes gjith simpatizusit e Ballit Kombtar . 
Shum u gzova kur degjova qe legjendes ton Xhem Hasa nga Gostivari , i vendoset nje peremendore , une vet kam qen si 22 vjecar me disa shoke deri te vari i ti ne fshatin Siminic kam pas shum emocione kur isha pran varrit t herojt . 
Ballistt nuk kan luftuar kot dhe mundi i tyne do te jet gjithmone n zemr t popullit se kan qen t drejt n veprime. 
 
Rroft Balli Kombtar 
besim ameti hamburg

Koment nga GUEST më 2007-02-12 21:56:13
ku hero duhet ta ket permendoren ne gjender te gostivarit se e ka merituar jam krenar se jam nip nga fshati siminic  
 
xhemil beqiri 
bregenz austri 
 
 
 
 

Koment nga GUEST më 2007-02-15 18:43:28
Ju pershendes vllezer shqiptar ku do qe jeni,po jam 23vjec,jam nga fshati SIMNIC,^dhe mburem te jem i keti fshati,PO me vjen mir kur e shoh dhe kur e ndegjoj se met vertet ka qen ni heroj i madh i keti fshati,e aj eshte XHEM HASA,po me knaqesi te madhe duhem te jem te vendoset ky heroj,XHAM HASA ne qender te qytetit te GOSTIVARIT,qe ti jep nje pamje te bukur keti qyteti,tung nga ILIRI_ZH.International
English
Faqe interaktive