Faqe kryesore arrow Arkivi i artikujve arrow Çeshtja Kombetare arrow Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa - Gostivari
Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa - Gostivari PDF Print E-mail
04 Dhjetor 2006
Article Index
Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa - Gostivari
Page 2
Page 3
Page 4
Page 5
Page 6
Page 7
Page 8
Page 9
Page 10
Komente

Koment nga GUEST më 2007-06-12 12:25:46
I Pershendes Krejt Shqiptaret kudo qe jan.Roft Xhem Gostivari e Krejt Shqiptaria. 
 
I.BEQIRI Nga F.sh FORIN

Koment nga GUEST më 2007-07-04 12:41:47
ROFSHIN TRIMAT E BALLIT KOMETAR E LE TE ROJN ATO TRIMA TE CILET E MBAJNE AKOMA BALLIN KOMBETAR NJE GJAK NJE QENDRIM TE GJITH PER NJE SHQIPRI TE BASHKUAR LAVDI TE GJITH DESHMORVE PER ATHE TE BASHKUR LAVDI...Fsh.Doberdoll

Koment nga GUEST më 2007-08-01 16:26:35
Te patem jemı krenar sı tı trım rrall lınd, e ne rrall vende ka. Jam nje plak nga Reka e eperme ( Reka e Dıbres,Mavroves apo me vone e Gostıvarıt ) . Edhe ne kete malsı qe shom pak shkruhet pat shum luftar e trıma te ballıt kombetar sı Xor Tanusha ( Hazor Jakupı ), Ketı I Tanushes,Hajet Imerı,Mustaf Ternıca,Tıpı,Ganıa,Ilmıja,Seferı etj. me respekt

Koment nga GUEST më 2007-08-01 16:57:51
Lavdi per TRIMIN SHQIPTAR

Koment nga GUEST më 2007-08-03 12:30:08
Trimi i madhe Xhem Hasa duhet me pernendoren e tije te  
vendost ne shesh te Gostivarit. 
Pergjithmone te u jipen intrigave slav fund , se Xhema ka qene trimi  
i cili ka luftuar kunder okupatoreve te ndrishem per clirimin e vendit tone shqiptar

Koment nga GUEST më 2007-08-07 11:21:59
Nepermjet te kesaj Permendore te TRIMIT Shqipetar duhet qe edhe historine e gabueshme dhe te rejshme qe e kane shkruajtur slavet per kete TRIM te madhe shqipetar te shkruhet e verteta.  
Kete angazhim duhet ta marrin per siper historianet shqiptar,qe ta shkruejn te verteten se aj ka bere nji luft te drejt.... 
te fala vlazerore nga Austria

Koment nga GUEST më 2007-08-20 12:01:08
ju pershendes nda tetova legjendare gezohemi shum per bustin e Xheme Gostivarit por deshirojm qe ai bashk me flamurin kombetar te vendohet ne mes te gostivarit e tetoves, tetova nuk e haron trimin mbi trimat, gjaku i ballisteve rrjedh prej damari ne damar ate nuk mund ta shuajne as sllavet e as tradhetaret e vendit sepse ende ka gjak rrinija shqiptare roft Balli Kombtar rroft Xhema, rroft rinija e maqedonise antike pasardhesit direkt te Lekes se Madh dhe te Skenderbeut.  
Tung nga ballistet e tetovs

Koment nga GUEST më 2007-08-20 12:06:36
Shqiperia cka qen, ceshte dhe cdo te jete, eshte ky kryetitulli i vepres me te njohur te te madhit Sami Frasheri. Jo rastesisht e fillova komentin me titullin e vepres se Samiut, ngaqe nga historia e lavdishme e popullit tone e dime fare mire se cka ka qene Shqiperia ashtu si e dim se sht sot, por do t doja t jet n prputhje me idealet e lufttarve trima t ballit kombtar, ku bn pjes Xhem Gostivari dhe gjithsesi edhe strgjyshi im Lok Llakavica. 
 
Prshndetje nga strnipi i Lok Llakavics 
 
Fidan Jusufi 
fsh.Llakavic

Koment nga GUEST më 2007-08-23 11:59:30
Xhem Hasa biri i kombit! Ky trim shqiptar qe dallon nga shum trima te tjer te kohes. Qe ne moshen shum te re kuptoi qellimet sllave qe kishin per synim te okupojn tokat tona shqiptare dhe te nenshtrojn popullin shqiptar. 
U vu ne sherbim te kombit deri ne vdekje per te mbrojtur qdo pellembe te tokes shqiptare. Ka qen dhe mbetet hero i gjalle, qe nuk e kan lodhur armiqte per te cilet kishte gjithmon pergjigje te merituar, dhe fliste po me ate gjuh diplomatike qe ata kuptonin, ky bure i larte dhe i pamposhtur ra pre e tradhetis nga miqte e ti, qe kishin premtuar koken e Xhem Hases armiqeve te popullit shqiptar. 
Te cilet asnjiher nuk paten guxim dhe force te ballafaqohen me Xhem Hasen dhe asnjiher nuk ariten te mashtrojn, sepse per armiqte e popullit shqiptar kishte vetem nje pergjigje. 
E lodhen percarjet sidomos partizant e titos cetniket, te cilet u vun ne sherbim te armiqve per te nenshtruar popullin shqiptar dhe coptuan tokat tona nga nena Shqiperi. 
Kjo e keqe nuk mbaroi me kaq, kur Enver Hoxha ne menyre me mizore vrau burgosi dhe masakroi djemt me te mir te kombit. te dalluar nga vlerat morale dhe kombetare qe ishin kunder bashkepunimit me partizant dhe luftes se perbashket me cetnik.  
Ne nuk aritem asnjiher te mesojm se me armiqte s'ka trysni, dhe ska marveshje. 
Xhem Hasa la amanet per armikun vetem plumbin si zgjedhje te qendrueshme dhe shqiptaret te jen zot te tokave ilire shekullore... 
I leht i qofte dheu ku pushon! 
Me nderime me te larta, dhe me krenari permendet emri i ti XHEM HASA! 
Nga Tearca N. Ademi

Koment nga GUEST më 2007-09-07 12:11:21
NE PO NGRIHEMI Ka nje zot qe prej empirit me sy te drejt e sy arbnore vren mbi fiset e rodit mirit dhe te ligshtin se leshon dore qe me te fortin ne ment harlisun rrepte lumi trubull tuj krisun por neper kemb te ligshtit ja shtron RROFTE SHQIPERIA ETNIKE RROFT ZOTI NE TOK AMERIKA ne po ngrihemi jemi akoma ne gjunj ngritja jon ne kemb eshte kosova me respekt A.Dulaj FloridaInternational
English
Faqe interaktive