Faqe kryesore arrow Arkivi i artikujve arrow Çeshtja Kombetare arrow Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa - Gostivari
Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa - Gostivari PDF Print E-mail
04 Dhjetor 2006
Article Index
Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa - Gostivari
Page 2
Page 3
Page 4
Page 5
Page 6
Page 7
Page 8
Page 9
Page 10
Komente

Koment nga GUEST më 2007-09-14 11:16:21
HERONJT ASNJEHER NUK VDESIN,  
POR TE VDEKUR JANE ATA QE I HAROJNE HERONJTE. 
 
Kenaqesia eshte me e madhe se sa mund te pershkruajne fjalet e njeriut. E madhe ishte trimeria e burrave dhe shokeve te Xhem Hasa. 
 
Perkujtojme me pietetin me te madh: 
- Hoxhe Kaloshin - Struge, 
- Uke Camen - Diber 
- Bajram Balindollin - Gostivar 
- Arif Kapetanin - Tetove 
- Daim Kopanicen - Shkup 
- Islam Braven - Kacanik 
e tj. 
 
 
LAVDI GJITHE TE RENEVE PER LIRI 
 
Djal Shqiptari.

Koment nga GUEST më 2007-10-25 19:13:12
Pershdes permendoren e XHEM_HASES dhe mendoj se permendorja e tij e ka vendin ne qender te gostivarit aty ku asht nje permedore e huaj aty duhet te jete XHEM HASA . ju pershendes nga suedija Bashkimi

Koment nga GUEST më 2007-10-31 16:14:31
.Me respekt nga familja Jakupi, lavdi ketij trimi, zoti i shperblevt me xhenet ne jeten e ashimit gjith burrat pjesmares ne luftrat qe udhehiqeshin nga balli kombetar. 
Njehemi krenar se ketu bejne pjes edhe dy antar te familjes tone Hazor Jakup Tanusha ( Xori i Tanushes) dhe Shefket Jakupi Tanusha ( Keti i Tanushes ). I pari luftetar dhe uheqes i rekasve neper shum luftra e tjetri intelektual pjesmares neper kongreset e ballit kombetar.. 
Me respekt! 
Me respekt.

Koment nga GUEST më 2007-10-31 16:22:03
ju pershendes nga shkupi me prejardhje rekane tek len djelli oooo perendon hana trim mbi trima si xhema nUK ban mo nana

Koment nga GUEST më 2007-11-07 17:28:10
Me respekt nga familja me tradit BALLISTE nga zvicra, Lavdi ktij trimi por edhe shum trima tjer qe i patem prej " SKENDER BEUT" e deri te " ADEM JASHARI " ku duhen patjeter te permenden edhe emrat bacit SUL HOTLES nga hotla e kumanoves po ashtu edhe ISEN BREZA nga komuna e haraqines se shkupit keto trima luftuan kundra komunizmit dhe per bashkimin e trojeve shqiptare por se fundi i tradhtuan komunistet shqiptar dhe i dorzuan komunizmit sllavo-maqedonas per ti masakruar dhe malltretuar neper burgje. 
Por nuk do te zgjat shum koh kur do te zgjohet dhe njiher nji trim e ti shfaros se pari te gjith politikanet shqiptar qe luajn me fatin e shqiptarve e pastaj ta pastrojm vendin nga flliqsirat e vjetra njiher e pergjithmon  
LAVDI, LAVDI, LAVDI, dhe ZOTI i shperbleft me xhenet te gjith deshmort qe luftuan dhe vdiqen per atdhe LAVDI.

Koment nga GUEST më 2007-11-07 17:29:03
xhem hasa esht i gjall.

Koment nga GUEST më 2007-12-11 00:33:58
jem krenar me juve si ju patem me mburremi me veprat e juve dhe desha te ju them se kurr sdo ti lem te vdesin herojt ton si xhem gostivari deri ne piken e fundit te gjakut do te luftojm dh do te sakrifikojm gjdo gje per ti rujtur herojt ton atu ku e kan vendin ejmi krenar me juve . AKSH PO BEHET GJITHE E ME E FORT DHE DO TI QOJM AMANETET NE VEND : PAQA FATIN TE VDES PER SHQIPRIN E MADHE

Koment nga GUEST më 2007-12-11 00:33:36
LAVDI MBURREM ME JUVE SI JU PATEM IMEI PARIS

Koment nga GUEST më 2007-12-11 00:26:46
me te vertet jemi krenar te ndegjojm emrin e tij po jam krenar ta shohim edhe ne qytet zoti i dashte trimat dhe ata qe vdesin per vatan me respekt nga gostivari

Koment nga GUEST më 2008-01-18 14:53:51
Lavdia e tij Xhem Hasa sht Leka i Madh pr maqusht.sht Dekalogu i Ballit pr maqusht.Esht hija e pavdekshme e shqiptaris nacionaliste e cila sht cianid n gjenet e maqushkve.sht krenaria q duhet patjetr ta kujtoj edhe n gjum do fmij pellazgu q lidn n pellazgji. Maqusht kur digjojn emrin e tij,treten.Kur e shikojn shtatoren,iu ngatrrohen hapat,shikimet,mendimet dhe thon: M mir edhe n t bhemi shqiptar t tij,se po t mbetemi sllaviq,gjthmon do t kemi shpirt lepuri e bretkoce-Amin. Lavdi Xhem Hass me shok.Lavdi Nacionalistve Ballist t Dibrs Madhe:Shemsi Atbit,Uk Camit,Xhem Zmeh Papranikut,Mafiz Elmazit,Daut Merkes me shokt Nazim Tateshit,Murat Llabnishtit,Tofik Dobovjanit, 
Mefail Zajazve...Trashgimtari i Nacionalizms s qet Sazani-Dibr.International
English
Faqe interaktive