Faqe kryesore arrow Arkivi i artikujve arrow Çeshtja Kombetare arrow Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa - Gostivari
Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa - Gostivari PDF Print E-mail
04 Dhjetor 2006
Article Index
Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa - Gostivari
Page 2
Page 3
Page 4
Page 5
Page 6
Page 7
Page 8
Page 9
Page 10
Komente

Koment nga GUEST më 2008-02-25 16:44:47
Se pari nder te madh per XHEM GOSTIVARIN jam nje nga familjet basliste mixha babes ka qen shok dhe jemi miq me XHEM GOSTIVARIN motra ka qen e martuar ne familjen ten kam pas nderin te bisedoj me te mka tregu disa ngjarje qe ka perjetu XHEM GOSTIVARI ne at koh edhe mburem shum qe jam nje nip i NAZMI RAMADANIT nipat e XHEM GOSTIVARIT jan MET RAMADANI DHE NESIM RAMADANI jan te gjall shpesh ne koncerte ose ku ka dit madheshtore e lipi ma qef edhe mburem te thon roft gostivari qe ka pas trmi shum edhe dicka mos haroj se pershendes gjith ato familje qe kan pas trima se pa trima kish mbaru shiptariaaaaaa nga un IMRANI BELGJIK.URIME PANVARSIA E KOSOVES GJITH POPULLIT SHQIPTAR

Koment nga GUEST më 2008-02-25 16:42:42
NDERIME DHE LAVDI HEROJIT KOMBETAR XHEM HASA ... 
 
du t ju pyes a keni ju kengen e Mahmut Feratit per Xhem Gostivarin. 
ju lutem tme ndihmoni se nuk e gjegj dot. 
 
 
Falemnderit

Koment nga GUEST më 2008-03-06 00:58:20
M falni Bajrami nuk ka kn i Ballindolit p i Dobrdollit  
Haxhi mustafa pi Dobrdolli

Koment nga GUEST më 2008-03-06 00:04:23
Rrespekt per te gjithe ata qe rane per qeshtjen ton kombetare por vetem fjala sesht e bollshme duhet edhe vepra duhet edhe pune per te kruer ende si kemi quar amanetet e gjusherve tan ne fund. perderis ende tokat tona jan te okupuara nga greko-shkiet. endrra e xhem gostivarit nuk ishte kosova e pa varur dhe shqipria shtet por bashkimin e trojeve shiptare . kurre sdo ti lam amanetet e te vdesin .o adem jashari o xhem gostivari ju betohem ne gjakun e juve se do te behemi zot te vendit ton do ta mbrojm gjdo pllamb te toke te shejt te shqiptaris edi paris

Koment nga GUEST më 2008-04-30 18:36:23
Ju lumte organizatoreve te kesaj vepre madheshtore,i qendruan cdo pengese qe u doli perpara deri ne fund.Pata fatin te ndodhem ne Gostivar kur u ndermoren hapat e para te kesaj ideje.Kur inisijatoret vendosen te mbajne mbledhjen ne fshatin,Simnice per te zgjedhe kryesine qe do ta realizoj kete ideal mora pjese edhe une,mbi te gjithe bisedat qe u bene nuk mund te haroj pergjegjen e nji fshatari plak pyetjes time qe ishte,:Mire se do ta realizojme idene tone per ta perjetesu vepren e komandant-Xheme Hases-Gostivarit por a do te jemi ne gjendje qe ta mbrojme nese qeverija ndermer masa qe ta shkatroj?,pergjegja ishte derisa ka fryme e gjalle ne Simnice busta do te qendroj me madheshtine e saj.Kjo pergjegje me tingollon fresket ne veshet e mija edhe sot e kesaj dite,prandaj edhe njihere po them i lumte z.Enver Zenkut me shoke qe qendruan te forte deri ne realizimin e kesaj vepre e cila duhet te jete shembull per Zajazin,se edhe aty kane ra burra e burra duke luftuar armikun barbar ne krye me Mefailat dhe Begzat Ali-Vuli.Strugen ta perjetesoje Murat Labunishten,Faik Dobovjanin dhe Nazmi Tateshin.Kumanova ta perjetesoj,Sule Hotlin dhe te gjithe krahinat ku balli ka lane trimat e vet jemi te obliguar qe keto figura te historise sone te shenjte ti perjetesojme. 
Keto burra dhuruan jeten atdheut prandaj edhe na duhet ti nderojme duke i bere te pavdekshem. 
Bardhyl Shatku,Chicago-SHBA  

Koment nga GUEST më 2008-06-16 18:15:56
Lavdi ju qoft te gjith atyre trimave qe luftuan per trojet shqiptare se ata nuk nuk donin qe shovinistet sllav te sundojn mbi tokat shqiptare .Sikur te kishte ma shum prej tyre me siguri sot populli yne nuk do te ishte ne ket pozite, qe sllavomaqedonsit te luajn me ne.Rofte SHQIPERIA E MADHE........

Koment nga GUEST më 2008-06-30 16:23:59
lavdi te gjith herojve prej kohes se skenderbeut e deri te jasharajt,lavdi xhem gostivarit,sule hotles,mulla hajdarit ,ismet jasharit etj.i lus gjith shqiptaret e maqedhonise te mos i harrojme amanetin e ketyre trimave.rrofte populli shqiptar . 
leni partit e sodit se na e morren fytyren,por bashkohuni ne lufte kunder sllavo-makedoncave.se me gabimet e tona ata dit per dit po forcojn vetveten.

Koment nga GUEST më 2008-07-16 00:32:00
Rrespekt per te gjith ata qe organizojn dhe bashkojn shqiptaret, respekt per herojt tane..Respekt per Xhem Hasen e Gostivarit  
Shaz dhe Ymer SERMNOVEN..respekt per te gjith ata qe luftojn sakrifikojn per flamurin kombetar....vetem keshtu mund te vijm deri te liria dhe bashkimi plot i tokave tona... 
 
Pershendes gjith shqiptaret  
 
Hamdiu nga Sermova 
 

Koment nga GUEST më 2008-07-26 13:42:12
Xhem Simnica i lindur ne Fsh .simnic komandant i ballit kombetar, shetite sharin me vllazni, lark i nieshte pushka e ti, luftoj Xhem trimi per liri. Pershendet: Gajur Asani nga Simnica

Koment nga GUEST më 2008-09-12 11:13:41
E gjith kjo qe eshte folur per Xhem Hasen dhe Ballin kombetar eshte pak, i ftoj historijanet shqiptar te shkruajn dicka me teper per te kaluaren, se ata kan qen trima, e jo keta qe kemi sot. 
J. Aliu..International
English
Faqe interaktive