Faqe kryesore arrow Arkivi i artikujve arrow Çeshtja Kombetare arrow Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa - Gostivari
Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa - Gostivari PDF Print E-mail
04 Dhjetor 2006
Article Index
Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa - Gostivari
Page 2
Page 3
Page 4
Page 5
Page 6
Page 7
Page 8
Page 9
Page 10
Komente

Koment nga GUEST më 2008-09-17 19:26:38
Ju lumt per kete refim per Xhem Gostivarin per te cilin edhe vet Maqedonasit Sllav ne nje program televiziv para shum vitesh i riten edhe me shum famen e keti luftetari heroj i kombit shqiptar.Mbaj mend sikur sot qe njeni nga te pyeturit Maqedon tha : nuk ka pas shaka me te ,lereni se qfar thon pushtetaret per te (mendonte per qeverin e atehershme Sllavo -komuniste) ay ka qen nje luftetar i rept sa qe ne te asaj ane kur donim te fusnim femit ne gjum e kta rebeloheshin fjalen e fundit per te qetesu femit ishte : Shuni ma se po na vjen Xhem Gostivari dhe prt femit qetesoheshin !!!!!

Koment nga GUEST më 2008-09-20 23:50:24
E vleresoj ne maksimum perpjekjen per te rivleresuar figurat e ndritura te kombit shqiptar.Vetem duke u rikthyer madheshtine dhe jeten ketyre heronjeve mund te shpresojme per nje bashkim mbarekombetar. Urime per permendoren e Xhem Hases! Shabani,Detroit.

Koment nga GUEST më 2008-10-29 23:50:52
PERSHENDETJE Nji heri popullit Shqipetar dhe partise Ballit Kombetar.Jam e lumtur dhe mburem qe jam duke pare Permendoren te gjushit tim XHEME HASA nji trim qe e njeh populli shqipetar,dhe jam e lumtur qe familja jone HASA eshte plot me mbesa e nipa dhe sternipa.ROFTE PARTIA BALLI KOMBETAR.Mbesa LEJLA HASA.D.nga B.R.G.L. AUSTRIA

Koment nga GUEST më 2008-10-29 23:44:17
Jam mbesa e Xhem Hases jam shum e lumtur qe sot mundemi te folim haptas per gjushin tem,se perpar smundeshim ta permesin emnin e tij nga sllavet komunist.Po tash mujm me fol per ta edhe me kendu,dhe mburem se sot permendorja e tij gjendet ne fshatin Simnic.Por do te jet edhe ma mir kur permendorja e tij te jet ne mes te qutetit Gostivar edhe tna jep nji bukuri qytetit ta din se kush ka ken Xheme Gostivari.Ju falemnderoj shum te gjithve popullit shqiptar dhe partis Ballit Kombetar.ROFT PARTIA E BALLIT KOMBETAR. Mbesa e Xheme Hases LEJLA HASA D. B.G.L.D. AUSTRIA

Koment nga GUEST më 2008-12-23 16:15:45
Shum bukur u bè qe me ne fund u vendos lapidari i heroit ton kombetar ne mes te fshatit simnic.gjithashtu respekt per organizatoret e kti gjesti kombetar.pershdetje.nga fazenaria

Koment nga GUEST më 2008-12-23 16:17:20
Jam shum krenar per te gjith ata qe kotribun me shpirt e me zemer per shqiptaret per popullin ten te dashur ashtu ne ball me Komandatin ten te kohes qe ishte XHEM GOSTIVARI me gjith ata trima por edhe ne kohen kur ishte trimi madh ADEM JASHARI e te gjith ata qe dhan jeten per liri nder per ne mos i harojm kur jam nipi i NAZMI MEHMETIT RAMADANI NGA GOSTIVARI ISH BALLISTIT TUNG JU PERSHENDES SHUM EDHE FLORA HASEN IMRANI BELLGJIK.

Koment nga GUEST më 2008-12-30 17:36:03
PERSHENDES gjith shqiptaret kudo qe jan.Un jam nga fshati SIMNIC dhe krenohem qe ne ket fshat ka lind nje trim kac i madh.por dot gzoheshim edhe me shum kur permendorja e XHEM HASES te qendronte ne mes te qitetit te Gostivarit.Un kam fut nje video ne YouTube per te interesuarit. BESAR ZEQIRI ITALI

Koment nga GUEST më 2008-12-30 17:36:36
Urime per temen 
Esht nje tem mjaft interesante.Per Xhem Hasen nuk mjafton permendorja vetem ne fshatin Simnic por permendorja e tij i takon te jet ne mes te qendres te Gostivarit qe esht nje permendore tjeter qe askush se din se kush osht aj dhe cfar ka qen.Me respekt.

Koment nga GUEST më 2009-01-04 15:22:42
pershendetje nga tetova pershendes te gjith shqiptaret ne veqanti me gjak te paster shqiptari dasht zoti sa me shpejt del edhe nje udheheqes ne ditet esodit se me te vertet sot e kaher kemi derdh gjak per bashkimin etrojeve shqiptare nuk ka fshat eqytet qe ska sakrifiku per bashkimin e trojeve tona po dasht zoti shpresa nuk na humb po kjo a k sh inshalla nuk ka deni udhheqes si keto te Uçk se te gjith u nisen per bashkim pastaj tradhtun ushtaret e popllin per bisedim hajd le ta mbajn edhe pak bisedimin zoti na ndihmoft me akç deri ne mbarim

Koment nga GUEST më 2009-01-15 00:49:26
PERSHENDETJE ...urime per temen dhe per ringjalljen e se vertetes.te folish per Xhem Hasen se ka qen nje trim lokalist eshte shum pak.ai ka qen nje trim i mbar kombit Shqiptar prandaj sidomos u bej thirje historjanve shqiptar ne Maqedoni qe ta shfritzojn rastin e kohen sa sesht be von te shkruajn historin e TRIMIT TONE XHEME HASA sa jen gjall bashk luftaret e tij qe gjer me sot kan hezitu me fol haptas ,per sinimet e tija.Sa i perket permendores se ty ajo duhet me u ngri ne SHKUP .PRISHTIN E TIRANE. alera berlin International
English
Faqe interaktive