Faqe kryesore arrow Letërsi
Letërsia shqiptare
Filter     Order     Display # 
 Date Item Title Hits
25 Nentor 2010 E Bukura e Dheut kreh flokët me vargjet e poetit tepelenas 5412
25 Nentor 2010 Kafeja si pretekst për identitetin shqiptar 5008
04 Shtator 2010 Një seri eseistike me shtatë vëllime që rizbulon Ndre Mjedën 4061
04 Qershor 2010 Lirika mërgimtare dhe vlerat e saj 4318
04 Qershor 2010 Metafora e dhembjes së një poezie 4229
04 Qershor 2010 Përpara bukurisë, magjia e fjalës është më tunduese 4229
24 Maj 2010 "Bijtë e shqipes në token e reve të bardha" 4969
30 Mars 2010 Doli nga shtypi libri i Ylli Dilos, “Dhurata e Zotit” 4822
11 Shkurt 2010 Poezia e Kozeta Zylos nderim për shpirtrat njerëzorë 4614
08 Nentor 2009 Paragjykimet, nihilizmi ndaj Kadarese - nje sjellje e shemtuar! 5378
07 Tetor 2009 Libri "Tri këngë zie për Kosovën" del në shitje në Finlandë 5206
04 Shtator 2009 Përmasat e poezisë artistike 5001
22 Korrik 2009 Humanizmi, sintagmë e poezisë 6420
22 Korrik 2009 Një vështrim real 5976
08 Korrik 2009 Duke lexuar ”Diloiada”, ose Lotët e paterur të dhimbjeve 4470
16 Qershor 2009 Interviste me kritiken e letersise znj.Klara Kodra, dhene gazetares se Blue Sky, Vera Pelaj 7691
12 Maj 2009 Proza e Ramiz Gjinit rrezaton një nostalgji ... 5034
05 Mars 2009 METAMORFOZA E DHEMBJES 5521
24 Shkurt 2009 Pëllumba të bardhë nga qielli! 5336
08 Janar 2009 Poezi nga Dalan Luzaj 5551
23 Dhjetor 2008 Mbi tregimin "KUKULLA TE NGRIRA" të Robert Martikos 4774
23 Dhjetor 2008 Prezantime të reja shqiptare në veri të Danubit 4506
23 Dhjetor 2008 Drama e një binomi njerëzor 4762
11 Dhjetor 2008 Drita e fjalëve 4482
28 Nentor 2008 Kultura dhe Antikultura 4553
19 Nentor 2008 VDEKJA E THEMISTOKLI GËRMENJIT 5507
14 Nentor 2008 GJUHA SHQIPE 5635
29 Tetor 2008 Në Tetovë u mbajt Edicioni i XII i Festivalit Ndërkombëtar të Poezisë 5571
07 Tetor 2008 Edicioni XII i Festivalit Ndërkombëtar të Poezisë "Ditët e Naimit" 4386
01 Shtator 2008 Botohet libri me poezi "Mjellmat po të vijne" nga Kozeta Zylo 9559
13 Korrik 2008 Gazetari! 4613
16 Qershor 2008 Promovimi i krijimtarisë së poetit Adnan Mehmetit me aromën e luleve të Majit 5412
03 Qershor 2008 Poezia si fletë Bible e Gjekë Marinaj 5611
15 Maj 2008 Dy poezi dritheruese per nenen nga poeti disident Dalan Luzaj 98818
30 Prill 2008 Shefki Ollomani - poet, publicist dhe atdhetar 6368
14 Prill 2008 Sintetizim i mendimit me ngjarje reale 5653
05 Mars 2008 Tregim - anta e panjohur! 4554
06 Shkurt 2008 Zonjusha (tregim) 4899
21 Janar 2008 Rrugtimi imagjinar n realitetin e fjals dhe nocionit 5064
28 Nentor 2007 Lansimi i romanit t Besnik Mustafajt n panairin e librit Gaudeamus n Bukuresht 5727
07 Nentor 2007 U realizua me sukses vllimi i par poetik n gjuhn rumune pr diasporn shqiptaro-amerikane 6032
07 Nentor 2007 Vajza letrare 5707
07 Shtator 2007 Biografia (tregim) 5315
05 Qershor 2007 Letrsia nga burgu - mes referencs dhe preferencs 8820
05 Qershor 2007 Lexuesit e Kadares n zonn e Bostonit 8306
29 Maj 2007 Poeti i britms s kumteve amtare t lashta e lirikave 5617
22 Janar 2007 Per te vleresuar nje krijim letrar fjalet dhe mendimet jane te pashtershme... 8914
09 Janar 2007 "Toka e re" estetike e shqiptarve 7298
06 Nentor 2006 Jeta mes dy dashurive 6794
23 Tetor 2006 Mbresa, duke lexuar romanin "Nje dashuri e vrare" te shkrimtarit Pierre-Pandeli Simsia 21653
 
<< Start < Previous 1 2 Next > End >>
Results 1 - 50 of 51
International
English
Faqe interaktive
Sondazhe
Cilën strategji duhet të ndjekë aktualisht Kosova?