Faqe kryesore arrow Arkivi i artikujve arrow Letërsi
Letersia
Filter     Order     Display # 
 Date Item Title Hits
25 Nentor 2010 E Bukura e Dheut kreh flokët me vargjet e poetit tepelenas 3923
25 Nentor 2010 Kafeja si pretekst për identitetin shqiptar 3499
04 Shtator 2010 Një seri eseistike me shtatë vëllime që rizbulon Ndre Mjedën 2697
04 Qershor 2010 Lirika mërgimtare dhe vlerat e saj 2826
04 Qershor 2010 Metafora e dhembjes së një poezie 2859
04 Qershor 2010 Përpara bukurisë, magjia e fjalës është më tunduese 2855
24 Maj 2010 "Bijtë e shqipes në token e reve të bardha" 3499
30 Mars 2010 Doli nga shtypi libri i Ylli Dilos, “Dhurata e Zotit” 3311
11 Shkurt 2010 Poezia e Kozeta Zylos nderim për shpirtrat njerëzorë 3197
08 Nentor 2009 Paragjykimet, nihilizmi ndaj Kadarese - nje sjellje e shemtuar! 4011
07 Tetor 2009 Libri "Tri këngë zie për Kosovën" del në shitje në Finlandë 3658
04 Shtator 2009 Përmasat e poezisë artistike 3626
22 Korrik 2009 Humanizmi, sintagmë e poezisë 4997
22 Korrik 2009 Një vështrim real 3956
08 Korrik 2009 Duke lexuar ”Diloiada”, ose Lotët e paterur të dhimbjeve 3077
16 Qershor 2009 Interviste me kritiken e letersise znj.Klara Kodra, dhene gazetares se Blue Sky, Vera Pelaj 5977
12 Maj 2009 Proza e Ramiz Gjinit rrezaton një nostalgji ... 3395
05 Mars 2009 METAMORFOZA E DHEMBJES 4083
24 Shkurt 2009 Pëllumba të bardhë nga qielli! 3950
08 Janar 2009 Poezi nga Dalan Luzaj 4135
23 Dhjetor 2008 Mbi tregimin "KUKULLA TE NGRIRA" të Robert Martikos 3331
23 Dhjetor 2008 Prezantime të reja shqiptare në veri të Danubit 3132
23 Dhjetor 2008 Drama e një binomi njerëzor 3385
11 Dhjetor 2008 Drita e fjalëve 3040
28 Nentor 2008 Kultura dhe Antikultura 3187
19 Nentor 2008 VDEKJA E THEMISTOKLI GËRMENJIT 4110
14 Nentor 2008 GJUHA SHQIPE 4216
29 Tetor 2008 Në Tetovë u mbajt Edicioni i XII i Festivalit Ndërkombëtar të Poezisë 4120
07 Tetor 2008 Edicioni XII i Festivalit Ndërkombëtar të Poezisë "Ditët e Naimit" 3049
01 Shtator 2008 Botohet libri me poezi "Mjellmat po të vijne" nga Kozeta Zylo 7996
13 Korrik 2008 Gazetari! 3184
16 Qershor 2008 Promovimi i krijimtarisë së poetit Adnan Mehmetit me aromën e luleve të Majit 3578
03 Qershor 2008 Poezia si fletë Bible e Gjekë Marinaj 3943
15 Maj 2008 Dy poezi dritheruese per nenen nga poeti disident Dalan Luzaj 89428
30 Prill 2008 Shefki Ollomani - poet, publicist dhe atdhetar 4915
14 Prill 2008 Sintetizim i mendimit me ngjarje reale 4083
05 Mars 2008 Tregim - anta e panjohur! 3223
06 Shkurt 2008 Zonjusha (tregim) 3465
21 Janar 2008 Rrugtimi imagjinar n realitetin e fjals dhe nocionit 3596
28 Nentor 2007 Lansimi i romanit t Besnik Mustafajt n panairin e librit Gaudeamus n Bukuresht 4202
07 Nentor 2007 U realizua me sukses vllimi i par poetik n gjuhn rumune pr diasporn shqiptaro-amerikane 4594
07 Nentor 2007 Vajza letrare 3344
07 Shtator 2007 Biografia (tregim) 3860
05 Qershor 2007 Letrsia nga burgu - mes referencs dhe preferencs 7170
05 Qershor 2007 Lexuesit e Kadares n zonn e Bostonit 6810
29 Maj 2007 Poeti i britms s kumteve amtare t lashta e lirikave 4093
22 Janar 2007 Per te vleresuar nje krijim letrar fjalet dhe mendimet jane te pashtershme... 7173
09 Janar 2007 "Toka e re" estetike e shqiptarve 5644
06 Nentor 2006 Jeta mes dy dashurive 5062
23 Tetor 2006 Mbresa, duke lexuar romanin "Nje dashuri e vrare" te shkrimtarit Pierre-Pandeli Simsia 17415
 
<< Start < Previous 1 2 Next > End >>
Results 1 - 50 of 51
International
English
Faqe interaktive