Faqe kryesore arrow Çështja komb�tare
Çeshtja kombëtare
Filter     Order     Display # 
 Date Item Title Hits
10 Mars 2016 Abas Ermenji - një jetë për Shqipërinë 12387
20 Mars 2015 Abas Ermenji - apostull i bashkimit kombëtar 7623
30 Dhjetor 2014 Vjedhja e pronës private në Ulqin konsiderohet si ngjarje e vitit 6663
30 Dhjetor 2014 Ismet Asllani hero që nderoi Gollakun dhe Kosovën 8450
10 Tetor 2014 Midhat Frashëri - me rastin e 65-vjetorit të vdekjes 4938
16 Maj 2014 Xhemë Hasë - Gostivari, simbol i rezistencës për liri dhe bashkim kombëtar 4161
05 Gusht 2013 100-vjetori i copëtimit të Shqipërisë 5596
21 Korrik 2013 Halit Coka - Hero modern i kohës moderne 5184
18 Qershor 2013 Skënderbeu - hero kombëtar i shqiptarëve ! 6537
06 Qershor 2013 Balli Kombëtar të shqetësuar për gjendjen në veriun e vendit 3617
01 Dhjetor 2012 Në New York u festua madhështore 100 vjetori i Shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë 19194
01 Dhjetor 2012 Jubileu i madh u shënua edhe në Zelandën e Largët 17451
01 Dhjetor 2012 Të ngrihet flamuri gjithëkombëtar për në një Shtet "Shqipërinë etnike"! 6887
28 Nentor 2012 Balli Kombëtar në 100 vjetorin e Pavarësisë 6098
25 Nentor 2012 Ardhmeria Kombetare Shqipetare - AKSH kërkon Qeveri Mbarëkombetare 3860
25 Nentor 2012 Ilia Dilo Sheperi - një fjalim historik për 28 Nëntorin 4073
25 Nentor 2012 Opinion me rastin e 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë 4467
24 Nentor 2012 Trashëgimia e Gjergj Kastriotit - Skënderbe del edhe njëherë e mblidhe Kuvendin 3079
24 Nentor 2012 Dita e flamurit, dita e pavarësisë - dita e përgjegjësisë 3408
04 Tetor 2012 TRIMI QË U BË PJESË E PANDARË E LIRISË 5763
11 Shtator 2012 Vendi ku ra dëshmor Përparimi është simbol që i bashkon shqiptarët e këndej e andej kufirit 5656
24 Gusht 2012 Humbje e pazëvendësueshme për kombin 5676
24 Gusht 2012 100-VJETË PAVARËSI: KËSHTU DO TË FLISTE LUIGJ GURAKUQI 4679
24 Gusht 2012 Dom Ndre Mjeda rivjen me piedestal mes banorëve të Shkodrës 4992
06 Korrik 2012 Kujto, për të mos harruar kurrë ! 5835
05 Qershor 2012 Ndërrojnë jetë tre antarë të Ballit Kombëtar 5575
05 Qershor 2012 Senator Charles H. Percy - një mik dhe përkrahës i çështjes Shqiptare 4285
27 Prill 2012 Memorandum mbi gjendjen kritike të Shqiptarëve në Maqedoni 5760
19 Prill 2012 Për rivendosjen e premtimit dhe të frymës së 28 Nëntorit 1912 5915
19 Prill 2012 Mendime rreth librit të ri “Copëza historie kombëtare”* 4992
25 Mars 2012 Mid'hat Frashëri ynë 5683
10 Mars 2012 Mbledhja e Rambujesë dhe çështja e Kosovës 5075
06 Mars 2012 Vrasja ne Gostivar trondit themelet e Maqedonisë 5224
28 Shkurt 2012 Kontributi i Shqiptarëve të Australisë në afirmimin e Shqipërisë Etnike 6421
21 Janar 2012 Goditje ndaj nacionalizmit shqiptar ! 5142
21 Janar 2012 Albin Kurti: Vullneti i popullit shqiptar, bashkimi i Kosovës me Shqipërinë 4266
21 Janar 2012 Mal i Zi: sllavizmi i trojeve shqiptare vazhdon 4587
07 Dhjetor 2011 Rëndësia e diplomacisë publike - Shqipëria dhe Kosova 5282
07 Dhjetor 2011 Ismail Qemali dhe Isa Boletini "vijnë" në Nju Jork 8391
07 Dhjetor 2011 Mesazh për  festën e Flamurit  Kombëtar 28 Nëntorin 2011 4120
28 Nentor 2011 Gëzuar Festën e Flamurit ! 5497
07 Nentor 2011 Akt i rëndë provokimi shtetëror malazez 4289
07 Nentor 2011 At Gjergj Fishta dhe të drejtat e Shqiptarëve 5340
24 Shtator 2011 ME MENDJE DHE ZEMËR GJITHËMONË PRANË 4943
19 Shtator 2011 Arroganca e egër e okupatorit dhe servilizmi i pështirë i viktimës 5050
19 Shtator 2011 Kontributi i elementit dhe klerit katolik për atdhedashuninë 4119
04 Shtator 2011 Tradhëtorëtë 3590
30 Korrik 2011 Peticion: Jo regjistrimit etnik dhe fetar ! 4422
21 Korrik 2011 Regjistrimi fetaro-etnik i popullsisë - papërgjegjshmëri e rëndë kombëtare 4869
21 Korrik 2011 Politika rumune si "alter-ego" e politikës anti-shqiptare serbe 4806
 
<< Start < Previous 1 2 3 4 5 Next > End >>
Results 1 - 50 of 247
International
English
Faqe interaktive
Sondazhe
Cilën strategji duhet të ndjekë aktualisht Kosova?