Faqe kryesore arrow Arkivi i artikujve arrow Diktatura komuniste
Diktatura Komuniste
Filter     Order     Display # 
 Date Item Title Hits
06 Mars 2012 "Nju Jork Tajms" mbi nevojën e ballafaqimit me të kaluarën komuniste 5588
28 Shkurt 2012 Përvjetori i rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës 5230
05 Qershor 2011 Përkujtohet në Clifton NJ Revolta e Spaçit dhe Qaf Barit 6148
21 Prill 2011 Ende lëvdata për Lugatin 3036
23 Janar 2011 I kujtojme me respekt dhe dhimbje martirët shqiptare 3961
04 Shtator 2010 Krimi dhe ndëshkimi(!)... 6141
30 Qershor 2010 Burgu i Spaçit një dramë çnjerëzore 5003
18 Qershor 2010 Katër shkurte të përgjakshme ramiziane 3825
04 Maj 2010 Dënimi i komunizmit 3391
21 Mars 2010 Nexhat Peshkëpia, i shquar dhe i panjohur 4555
21 Mars 2010 Rikthimi në Shqipëri 4568
10 Mars 2010 Emigrimi në Australi 6808
03 Mars 2010 Arratisja 6613
21 Shkurt 2010 Kujtime: Petrit Estref Kello 3675
21 Shkurt 2010 Ndërgjegjeja kombëtare në gjumë 3843
11 Shkurt 2010 Jani Dilo: Koha për ndryshim 3240
11 Shkurt 2010 Ribotohet e plotesuar me dokumente te reja "Dosja e Diktatures" 5339
22 Janar 2010 Jemi Shqiptarë i thashë 3869
25 Shtator 2009 Një personalitet politik dhe i kulturës shqiptare 3742
04 Shtator 2009 Vuajtje të pafundme, sikur të kishin gjuajtur Zeusin me gurë 4263
22 Korrik 2009 Etjen Dilo - një shembull vetësakrifikimi ekstrem për një ideal të lartë 3654
05 Mars 2009 Profesor Sami Repishti njeriu që dëshmon për ferrin komunist 6295
03 Nentor 2008 Lek Previzi: "BURGJE E KAMPE E TANË SHQIPNIA" 3413
03 Nentor 2008 Arratisja nga Shqipëria e nacionalistit Murat Maxhar Shellari 5896
29 Tetor 2008 Referat (pak i vonuar...) për akademine kushtuar shokut Enver në Prishtinë 7377
14 Tetor 2008 Nostalgjia e diktaturës 4919
07 Tetor 2008 Tri kohët 3318
17 Shtator 2008 Mejdi Halil Kabashi me shpirt e zemër i përkiste të djathtës shqiptare 3853
13 Gusht 2008 Heronj që u heshtën 4276
05 Gusht 2008 A ESHTE PRESIDENTI I REPUBLIKES BASHKEPUNTOR I SIGURIMIT TE SHTETIT KOMUNIST? 4687
21 Korrik 2008 Shumë jetëshkrime në një 3459
05 Mars 2008 Ahmet Agush Kabashi (1913-1954) - antikomunist i prbetuar 10922
25 Shkurt 2008 Ministria e Kulturs dekoron Musine Kokalarin 7263
29 Dhjetor 2007 N krkim t varrit (Tregim) 3908
24 Tetor 2007 Dinosauret e rrezikshem te drejtesise shqiptare 4927
07 Gusht 2007 Ditlindjet e mija! 3719
05 Qershor 2007 N prgjigje t shkrimit t Pirro Nuredinit 6046
21 Maj 2007 Demokracia shqiptare nuk i ka shruar plagt e ish t prndjekurve politik. 4158
29 Janar 2007 Personalitete n diaspor: Nezir Hamdi Kabashi - lufttar i liris 6298
18 Dhjetor 2006 Cila kohe eshte fajtore...? 5035
30 Tetor 2006 Dy martir t Radio Tirans - Fadil Kokomani dhe Vangjel Lezho 9201
 
<< Start < Previous 1 Next > End >>
Results 1 - 41 of 41
International
English
Faqe interaktive