Faqe kryesore arrow Arkivi i artikujve arrow Emigracioni
Emigracioni
Filter     Order     Display # 
 Date Item Title Hits
30 Dhjetor 2014 Mbrëmje festive në Fellbach-Shtutgart për 102-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë 4754
10 Tetor 2014 Vizita e Papa Françeskut në Shqipëri u nderua edhe në mërgatën shqiptare! 5637
03 Shkurt 2014 Ish luftëtarja e UÇK-s dhe deputetja e Kosovës midis nxënësve të shkollës Shqipe "Alba Life" 4329
05 Gusht 2013 Hapja e shkollave shqipe në Diasporë duhet të jetë si një zile alarmi 4850
21 Korrik 2013 Në Montreal u zhvillua aktiviteti më i madh sportiv i shqiptarëve të Montrealit,kupa e futbollit 3596
25 Nentor 2012 Dr. Ramazan Turdiu, pas shtatë dekadash miqësie më la lamtumirën e fundit 3214
25 Nentor 2012 Ndërroi jetë Ramazan Turdiu 3016
04 Tetor 2012 Këngëtarja shqiptaro-amerikane Adriana Mrijaj, shembull i mirë për breznitë e reja 3273
24 Gusht 2012 KRENAR TË JESH SHQIPTAR 4946
19 Prill 2012 Pjesë të shkëputura nga libri: "Legjenda vlonjate në Amerikë" 3574
06 Dhjetor 2011 Si u kremtua Dita e Flamurit në Bukuresht 4164
19 Shtator 2011 Dr. Luljeta Gashi-Gerdung, mjeke specialiste, përkthyese, artiste dhe veprimtare e dalluar! 4152
08 Korrik 2011 Botohen kujtimet e z. Petrit Kello "Emigrant në Australi" 3889
05 Qershor 2011 Diaspora Shqiptare në Gjermani e shqetësuar për gjendjen aktuale  gjithëkombëtare! 3739
07 Dhjetor 2010 U manifestua 28 nëntori dita  e Flamurit kombëtar  në  Shtutgard të Gjermanisë 9384
07 Dhjetor 2010 Në Auckland u festua Dita e Flamurit 3279
13 Nentor 2010 Në Michigan për Ditët e Letërsisë Shqipe 3495
13 Nentor 2010 Spektakël shumëngjyrësh në New York kushtuar 100-vjetorit të lindjes së Nënë Terezës 2842
13 Nentor 2010 Përkujtohet 100 vjetori i lindjes së Nënë Terezës   me aktivitete të veçanta në Gjermani 3095
16 Shtator 2010 Radioja e mesazheve miqësore 4078
04 Shtator 2010 Organizimi i lobit shqiptar në Europë - si kërkesë e kohës! 3057
30 Qershor 2010 Prezentim i dinjitetshëm i Shqiptarëve në Sindelfingen të Gjermanisë 3711
04 Qershor 2010 Mbledhje komemorative në Auckland të Zelandës së Re 3509
22 Janar 2010 Një orë mësimi me poezite e Kozeta Zylos 3174
08 Janar 2010 NJOFTIM 3285
19 Dhjetor 2009 Në Bietigheim - Bissigen në rrethim e Shtutgardit u manifestua dita e Flamurit 3217
07 Dhjetor 2009 Devollinjtë valëvisin Flamurin kuq e zi, në Brooklyn të New Yorkut 4364
07 Dhjetor 2009 Shqiptarët në Zelandën e Re, festuan 28 Nëntorin 3710
20 Nentor 2009 Njoftim i TV ALBA LIFE 2913
08 Nentor 2009 Veprimtari kulturore në Zelandë të Re 4113
28 Tetor 2009 Imzot Pjetër Bogdani në New York 3044
15 Shtator 2009 Në Bronx të New Yorkut, një rrugë merr emrin e Nënë Terezës 3482
04 Shtator 2009 Një mësuese, që dhe muzgun e mbushte me buzëqeshje… 4440
13 Gusht 2009 Dhjetë vjet të ardhjes së refugjatëve shqiptarë nga kampet e luftës në Zelandë të Re 4048
29 Korrik 2009 Nga i kryqëzuar në Mëmëdhe, sot i ringjallur me këngët e tij në Diasporë 4025
29 Korrik 2009 Shoqata mjekësore Shqiptaro-Amerikane organizoi ceremoninë presidenciale 4070
08 Korrik 2009 Bisedë me zemër "të hapur" 4212
08 Korrik 2009 Komuniteti shqiptar në Staten Island, NY, përjetoi dy gëzime në një ditë 3432
16 Qershor 2009 Seminar kulturor për 100 vjetorin e gazetës "Dielli" 3255
12 Maj 2009 Opininon per nje opinioniste shpirtpasur e te mirenjohur Kozeta Zylo 3492
12 Maj 2009 Njoftim nga Shoqata e Shkrimtareve Shqiptaro-Amerikane 3486
10 Prill 2009 Shkrimtarët Shqiptaro–Amerikanë nderojnë Nolin e madh 3766
26 Mars 2009 Te formohet Ministria e Diaspores 3667
26 Mars 2009 U promovua libri i autorit Tome Mrijaj: "Monsinjor Zef Oroshi, Nje jete e shkrire per fe e atdhe" 5253
26 Mars 2009 Si historiane dhe profesore në Perëndim, i bëj shërbimin më të madh Shqipërisë 3513
05 Mars 2009 Shuhet "Dielli" 1909 - 2009 2857
24 Shkurt 2009 Zemërzana e Diasporës 4505
12 Shkurt 2009 Linda, ëndrra, Flora dhe Kosova 3496
12 Shkurt 2009 Diplomati z.Lublin Dilja nje mik i perhershem i Diaspores shqiptare 3578
28 Janar 2009 RIHAPET SHKOLLA SHQIPE E LYNN-IT, MASS 4169
 
<< Start < Previous 1 2 Next > End >>
Results 1 - 50 of 90
International
English
Faqe interaktive