Faqe kryesore arrow Arkivi i artikujve arrow Politika arrow Komunikat e Komitetit tė Ballit Kombėtar Gjermani
Komunikat e Komitetit tė Ballit Kombėtar Gjermani PDF Print E-mail
21 Maj 2007

Nyrnberg 17.05.2007

Komiteti i Ballit Kombëtar për Gjermani duke analizuar situatën e krijuar në rrafshin Kombëtar dhe duke parë që partit politike të cilat po udheheqin sot me pushetin nuk janë duke bër at që është e shenjtë për bashkim Kombëtar,  Balli Kombëtar për Gjermani iu bënë thirrje të gjithë  Shqiptarëve kudo që janë që janë të brymosur me ndjenjat atdhetare dhe djathtiste që o sot o kurr ta ndihmojm Ballin Kombëtar si në Kosovë ashtu në Shqipëri. Pra lusim të gjitha komitetet që veprojn në diaspor të mbajn një takim urgjent  ku me këtë rast do të themelohej një këshill që do të merrej me financimin e partis e cila pa këto financa nuk mund ta zhvilloj veprimtarin dhe bagazhin e saj 70 vjeqar.

 

Për ta shpalosur programin duhen mjete dhe vetëm në këtë mënyrë mund ta përmbushim amanetin e qindramijra burrave që ranë për Shqipërin Etnike. Se veprat flasin më shumë se fjalët .Do të ishte e udhës që të thirret një  takim nga krerët e Ballit në Shqipëri dhe nga ata të Kosovës që vlen për ta theksuar punën e Komitetit të Llapit që është njëra ndër partit më të fuqishme në at krahin.Të caktojn një takim në Tiranë a Prizeren ku do të ftoheshin krejt  komitetet e diaspores dhe të bëhej një fond i fuqishëm ku do të mund ti ndihmonim partis në realizimin e aspiratave shekullore dhe do të mund tu bënim ballë partive majtiste që financohen me para të pista.Burra atdheu na thërret  ta ndihmojm Ballin me të gjitha mjetet që kemi se vetëm të bashkuar mund të jemi një parti relevante dhe me ndikim përndryshe përqarjet dhe mos veprimi i bashkuar do të na kushtoj dhe do të na mallkojn të parët.

Vdekje e Tradhtarëve
Shqipëria e Shqiptarëve


Komente nga lexuesit

Koment nga GUEST më 2007-05-29 10:21:37
Kjo thirrje eshte madheshtore dhe ju lumt ju qe po mundohni te bashkoni ballin me njq qellim te vetem.Bashkim Kombtare 
 
Gezimi

Koment nga GUEST më 2007-05-29 10:25:11
nuk mund te kuptoj e pse kjo iniciativ nuk perkrahet dhe te behet dika ne te mire te Ballit.Jam nje i ri ne Belgjike e kam ineteresim shume per ballin. 
 
Perashendet Sheqeti

Koment nga GUEST më 2007-05-29 10:31:23
Zoteri te nderuar,  
Une nuk di qe kryesia legjitime e Ballit Kombetar ne Kosove ju ka autorizuar ju qe te tregoni se cili komitet i Ballit Kombetar ne Kosove eshte me i mire e tjetri me i keq. Ju ofroni mundesin e mbajtjes se nje takimi ne Tirane apo Prizren. Patjeter me duhet tju njoftoj se selia e Ballit Kombetar te Kosoves eshte ne Prishtine e jo ne Prizren dhe se informatat te cilat ju jeni duke i mare nuk jane reale. Andaj ne menyre vellazerore po ju sygjeroj qe ta ndjekni rrugen zyrtare te informimit po qe se me te vertete deshironi qe Balli Kombetar te jete Balli i gjith Kombit. 
 
Pershendetje Vellazerore  
nga anetari i Ballit Kombetar -Komiteti i Pejes  

Koment nga GUEST më 2007-06-05 10:14:42
Un jam njė ballist nga shqipėria etnike dhe e pėrkrahu at inicjativ me plot shpirt, por kisha pas dėshir qė kti antarit tė komitetit tė Pejės ti them se aj zotnia qė thrret pėr ndihm qė un nė fakt nuk e njoh ka plotsisht tė drejt. Se nė muajt e kaluar sa ka pas material qė ėsht gjet nė faqet e ballit per punėn qė ėsht bėr nė rrethin e llapit nuk gjendet ne vendet tjera,e zotnia nuk ka faj ,po tė punojm e tė ndihmojm ballin BLERIM GEGA

Koment nga GUEST më 2007-06-05 10:20:51
I nderuar Kryesia ne Prishtine jan vetem disa parashutist qe kan uzorpuar Kryesin ata duhet te japin pergjegjesi penale dhe kombetare.Se Balli Kombetar ne Gjermani nuk njeh ata qe nuk din se kush eshte Balli jam pjesmarres i 3 kongreseve ne Tirane e ju nuk mund te me pyesni per autorizim,sepse mbaj mbi barren time mbi 13 vite qe i sherbej idealeve te Ballit.Gjate luftes pata nderin te luftoj per clirimi dhe bashkim kombetar me emrin e ballit.Ku kisha keshilluar te jeni te kujdesshem ne deklaratat e pamatura qe jepni ju qe nuk veproni asgje,ju njoh shume mire edhe e dij se cili komitet ka punuar dhe cili jo,shiko mjetet e informimit dhe mund te kuptosh se cili komitet punon.Une vij nga peja dhe nuk po e dij se cili je por e dij qe aty prej se ish kryetari iku dhe na la ne gjysme rrugen e ballit aty mund te ket vetm individ e asesikomitet. 
 
Pershendetje vellazerore  
 
Aton Morina 
Peje-München

Koment nga GUEST më 2007-06-05 10:22:38
O sot o kurre. Nuk ka gje me te bukur te behet bashkimi i Ballit Kombetar, sepse eshte e vetmja parti nacionaliste qe lufton per nje Shqiperi te madhe dhe per zhdukjen nje here e mire te sllavo-komunizmit qe eshte akoma i instaluar ne Shqiperi.Nuk duhet te harrojme tmeret qe kemi kaluar, por edhe politikat e sotme qe bejne te dyja partite e medha simotra. Pershendetje nga antari iBallit Kombetar Demokrat.Vdekje Tradhtareve Shqiperia Shqipetareve.ALBI TIRANE.

Koment nga GUEST më 2008-06-03 15:23:41
po ju sygjeroj dhe po u them se nese Balli Kombetar i Kosoves duhet te jet Balli i mirfillte ,dhe ashtu si e meriton te jetw ,atehere duhet qe tw jen pwrhere prezen djemt e Drenices nw krye tw saj . 


International
English
Faqe interaktive