Faqe kryesore arrow Arkivi i artikujve arrow Politika arrow Ismail Kadare kërkon që të hapen dosjet e komunizmit
Ismail Kadare kërkon që të hapen dosjet e komunizmit PDF Print E-mail
16 Tetor 2006
Article Index
Ismail Kadare kërkon që të hapen dosjet e komunizmit
Page 2
Page 3
Page 4
Page 5
Komente

Koment nga GUEST më 2010-03-03 19:38:23
Përse kaq pluhur epa vetë dije sa ju perket Dosjeve ,deri sa ato te jen diku në ndonji arkif të shkrura un them se edhe jan te hapura veqse jo per masen e gjerpopullore ,por per ata te cilet merren me sherbime kombtare keto dasje jan te njohura e te hapura.ne nji popull ku nuk do ndahet Shapi nga shiqeri kurr nuk ka me u vu ne binare te drejta,por gjithnji ne vend se ne si Shipetar te hecim së bashku me popujt tjer, ne kemi me u marr në vazhdimsi me vehtvehtn prandaj duhet thirrja të ndahet Shapi sa më par ga Sheqeri me rrespekt nga Avniu

Koment nga GUEST më 2010-11-25 22:40:18
Dosjet duhen hapur me patjeter per reabilitimin shpirteror dhe moral te te reneve ne lufte per clirimin e shqiperise si edhe te atyre qe iu mor jeta barbarisht dhe u perlye emri i tyre gjate regjimit barbar te komunizmit,edhe te atyre qe akoma edhe sot degjojne mburrjet e spiuneve dhe tradhetareve te vendit se ata e cliruan shqiperine ata jane balli i kombit edhe familjet e mira te ketij kombi qe e katandisen ne ate dite .si nuk ju vjen turp nga vetja e tyre, per turp e paci ju o komuniste te qelbur dhe ju o kelyshet e enverit qe na vrate naten e na qani diten turp e faqja e zeze .ilir maxhari nga athina me respek per gazeten tuaj

Koment nga GUEST më 2012-03-25 15:55:36
zoteri kadare i nderuaqr ka te drejte qe sygjerone hapjen e dosijeve sepse aj zoteri esht i pa prekur ne ate mizori anveriane . .pertu pastruar shoqerija njehere e pergjithmone nga duart e pergjakura , duhet hapur dosjet.
International
English
Faqe interaktive