Faqe kryesore arrow Arkivi i artikujve arrow Çeshtja Kombetare arrow Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa - Gostivari
Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa - Gostivari PDF Print E-mail
04 Dhjetor 2006
Article Index
Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa - Gostivari
Page 2
Page 3
Page 4
Page 5
Page 6
Page 7
Page 8
Page 9
Page 10
Komente

Koment nga GUEST më 2007-02-15 18:44:08
Quhem Zejnulla Salihi nga fsh. Gajre - TETOV me profesion msues. 
Sa her prmenden figurat e ndritura si XHEM HASA e t tjer si ai dhe ideologjia e BALLIT KOMBTAR besoni se turprohem . Turprohem se cka na kan fol msuesit tan dhe si u kemi fol nxnsve tan (si jan konsideruar ata -anmik t popullit), pse nuk bjm - punojm pr ndriimin e qllimit dhe ideologjis s tyre, respektimi jo i duhur ndaj tyre, t'i emrtojm ndonj rrug apo institucion n shenj respekti.

Koment nga GUEST më 2007-02-23 16:20:24
Ju prshndes vllezr shqiptar kudo kudo q jeni,jam nga fshati Simnic dhe mburem t jem nga ky fshat ku ka lindur heroi i yn XHEM HASA, ku prmendorja e ti na e zbukuroi tr fshatin dhe hijeshi e tr shqiptaris, por kisha dash q prej qendr t qytetit gostivar e deri n fshat ajo rrug ta gzon po emrin e XHEM HASS  
LAVDI SHptimi nga Suedia

Koment nga GUEST më 2007-02-25 15:41:16
I nerumi mesues, z. Zejnulla nuk duhet te meposhtemi nga imponimet qe na jan bem nga te hujate dhe mashtruesit kuqalosh te gjakut tone shqypetar, oda dhe konaku shqypetar ka qen per ne nji universitet per te mesua historin e te parve tone, ndryshe per gjys shkeulli ashet hudhe balet mbi keta figura te medha Kombetare si Xhame Hasa, Mefail Shehu, Mehemt Gradica qe luftuan anemikun ton shka per nji shqipeni normale me kufit natyral, Populli si harron te bijet e vete, sa e sa qyfyre jan thane kundr ketyne burrave si nag shkiet ashtu edhe nga shkiet te gjakut ton komunist, pore ja e verteta vonon por nuk harron. 
Burra si XHEME Hasi e Mehmet Gradica , nuk lind Nena Shqypetare per cdo dite, prandaj keto heroj keta Burra te pa mposhtun duhet tua ruajem vepren e tyne Kombetare dhe burrenore, me shpres se mesuesit dhe akademiket tane prej sodit kan me shkrua drejte historin tone kombetare, ashtu si e ka perjetu dhe e ka ne memoarje populli i shume vuajtun shqypetar, jo si mbas tekeve ideologjike kuqaloshe. 
 
M. Jashari, Zajas.

Koment nga GUEST më 2007-03-09 22:31:29
ju pershendes vllezer shqiptar ku do qe jeni ne bot une jetoj ne amerik jam nga egrani lavdi xhem has gostivarit gjithashtu e pershendes faqen ju uroj pun te mbar edhe poashtu gjithshqiptarve roft BALLI KOMBTAR

Koment nga GUEST më 2007-03-09 22:31:44
me vjen shum mir per ket faqe ky hero duhet ta ket permendoren ne mesin e qytetit GOSTIVAR tung ju pershendes

Koment nga GUEST më 2007-03-26 19:46:15
Tung t gjithve.  
Me vjen mir kur i lexova kta komenta te shum shoqeve dhe shokve per Komandantin e Ballit Kombtar Xhem Hasa-Simnica.  
Jam nga fsh. Simnic (jetoj mbi 16 vjet ne Zvicer), dhe e se pari i falenderoj t gjith simpantizantet q e bn t mundur me dhenjen e parave nj gj t till. Shpresoj q nj dit edhe ne qender t Gostivarit permendorja e zt. Xhemes mos mungoj. 
I ftoj te gjith vizituesit e kesaj faqje dhe gjith Shqiptaret e trojeve tona, me e vizituar fsh. Simnice dhe me u befasuar vet me shiqimin e legjendarit. 
 
Me respekt 
 
Ylber Zenki 

Koment nga GUEST më 2007-03-26 19:46:25
Lavdi Xhem Hasa-Simnica

Koment nga GUEST më 2007-03-26 19:46:42
Sikurse Simnica ashtu edhe Zajazi duhet me urgjencen me te madhe te lartesojne figuren shembullore, historike, patriotike, ushtarake dhe kombetare te Mefail Shehut. Ua kemi borxh ne gjeneratat e reja ketyre tribuneve dhe vlerave tona te mirfillta kombetare. Nuk dihet per asnje rast te biem pre e propagandes sllave, por te grumbullojme forcat dhe t'i pervishemi punes per zbardhjen e historise sone te lavdishme dhe vendosjen ne vend te amanetit te tyre. Rrofte populli shqiptar, Rroft shqiperia natyrale e etnike. 
Nga Zajazi

Koment nga GUEST më 2007-04-02 10:17:22
PERSHENDETJE nje heri i falimenderoj partis qe e permban vullnetin e popullit ,ballit kombit sepse ajo eshte e vetmja parti qe nuk shuhet .Mburem qe e shoh permendoren e gjyshit tim XHEM HASSA por besoj qe dot vjen dita qe permendorja e shenjt te zbukuron edhe qytetin ton Rofte populli shqiptar nga mbesa Myjeser Hassa iljazi

Koment nga GUEST më 2007-04-10 23:17:33
me vjen shum mir qe shkruani se me te vertet ky hero xhem hasa e ka miritu por ne sjena duke shku ne rugen e atij se skena zemer ende frigohena nga sllavistet por duhet ta mrojm njenin tjerin edhe darsmat pak me mas mashum shkollave tu jepet resi ateher do te shkojm para quhem isen memedi nga fshati simnic ju pershendes te gjidhve bashkadhetar jame ne vienInternational
English
Faqe interaktive