Faqe kryesore arrow Arkivi i artikujve arrow Çeshtja Kombetare arrow Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa - Gostivari
Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa - Gostivari PDF Print E-mail
04 Dhjetor 2006
Article Index
Përmendorja e Ballistit të njohur Xhem Hasa - Gostivari
Page 2
Page 3
Page 4
Page 5
Page 6
Page 7
Page 8
Page 9
Page 10
Komente

Koment nga GUEST më 2009-03-01 00:51:14
Pershendetje nga CANADAJA jam shume i lumtur se XHEM HASA gostivari paska qen kaq trim duke luftuar per trojet e atdheut shqiptar si ne jug te shqiperise dhe ne vendet e tjera te zaptuara nga serbet dhe greket.Uroj qe te gjithe shqiptaret te marin shembull dhe te behen nacionaliste per vendin e tyre. 
ILIR HASA ju uron gjithe shqiptareve gezim harmoni dhe bereqet gjithe shqiptareve,,dhe te marin shembull tek fisi hasa. 
Me Respect ILIR HASA Canada

Koment nga GUEST më 2009-03-04 19:00:40
Do të isha i lumtur që siç brohoritem ,, Bac u kry! ,, të brohorasim ,, baca Xhem u Bo! ,, 
Pershendetje nga Dibra e Madhe  
Durim Fetahu-Zogu.

Koment nga GUEST më 2009-03-22 18:56:29
komenti im eshte se faqen e hapa sot rastesisht dhe munt te them se jam i kenaqur per kte histori te famshem por na kemi ende persona te famshem te kohes se kaluar ju pershendes te gjithve Ali Cekamergimtar ne Itali Rimini

Koment nga GUEST më 2009-04-10 11:28:33
,,baca Xhem prite shume por me se fundi lindi nji Xheme i madh -profesor Rufiu ,, Urime profesor 
prsh. zogu

Koment nga GUEST më 2009-04-25 00:08:55
u pershendes ju qe shkruani dhe gezohem me rastin e ngritjes te lapidarit te ketij trimi temadh qe dha jeten per clirimin e tokave shqiptare po bura te mdhenj si xhema patem prap ja si heroi i kombit adem jashari me familjen e tij qe tregoj se kosova esht e shqiptarve dhe sot gezon at qe meritoj edhe ne ne maqedoni sot fal do burave qe moren pushken per clirimin e trojeve shiptare i kemi disa te drejta po mesiguri nuk mbaron me kac trimat nuk vdesin kemi ende halasi xhema etj

Koment nga GUEST më 2009-05-10 15:42:13
i pershendes te gjith shqipetaret kudo qe gjinden ane e mbane ruzullit tokesor qe ta din se PARTIA E HEROIT TONE GOSTIVARAS XHEME HASA(SIMNICA GOSTIVARI) PBK 
ende i ka meritat e veta se cdo parti i ka anetaret e vet te ndam por partia e Xhemes ika te gjith Shqipetaret anetar, 21 milion ane e mban ruzullit tokesor por ne si pas ardhesit e tij muk kemi bere sa ka be ai per ne e ka flijuar jeten e na nji permendore nuk kemi mund ta ndertojm ne komunen ku ai i filloi aktivitetet e tij te lavdishme Pershendetje te gjith lexuesve  
Gafur S, Forina.

Koment nga GUEST më 2009-06-05 13:58:30
Xhem Has Gostivari eshte nje burre i kombit tone ;nje trim ne ne mes trimave Shqipetar ,nje hero mes heronjeve shqipetare,,,Permendorja e tij e skalitur me mjeshtri profesionale ,do mbetet gjithemone burim frymezimi per ne dhe brezat qe do te vijne.Lavdi vepres se tij madheshtore dhe te pavdekshme  
Ju nderon dhe ju kujton per vepren tuaj 
LUTFI COKA TIRANE SHQIPERi

Koment nga GUEST më 2009-06-05 22:42:15
Njeriu quhet i madh kur len ne memorjen e kombit madheshtine e mendimit, heroizmin e vepres , kur ka qellime te qarta per Atdheun,,,,I tille ishte dhe mbetet,trim mbi trima, atdhetar mbi atdhetaret, meshirues i idaleve te ballit te kombit i paharruari XHEM HASA ,,,,HALLALL gjiri i nenes . ,,,i pavdekshem ne gjirin e kombit qe e deshi aq shume,, 
ju ka ne zemer dhe do ta perqoj me krenari brezave te ardheshem,,,  
Lutfi COKA TIRANE

Koment nga GUEST më 2009-07-24 21:30:51
XHEM (HASA) GOSTIVARI ka cen nje trim i madh nje hero per popullin shqiptar...po mos ishte XHEM HASA ne tash zdo te ishim ne kto troje...lavdi shpirti npaqe i ndjeri XHEM (HASA) GOSTIVARI gjithmon kur ta kujtoni nga ni pik lot leshoni...

Koment nga GUEST më 2010-01-25 16:27:32
O JU SHQIPTAR TE SHEJNT -XHEMA- LUFTOJ KUNDER SLLAVEVE. E SOT LUFTOJNE SHQIPTARET KUNDER NJERI-TJETRIT . I LUSE TE GJITHE POLITIKANET , LIDERT ,INTELEKTUALET DHE TE GJITH ATO QE KAN ZEMER SHQIPTARE TA NDALIN LUFTEN SHQIPTARO-SHQIPTARE DHE TA COJNE AMANETIN E XHEMES NE VEND DHE TA BASHKOJME SHQIPERIN E MADHE. COHUNI NE KEMBE DHE MOS LESHONI PIKA LOTI POR LUFTONI. PERSHNDETJE NGA GJERMANIA RROFT KOMBI SHQIPTAR .International
English
Faqe interaktive