Faqe kryesore arrow Arkivi i artikujve arrow Kosova arrow Takim i perbashket i Albin Kurtit me Veteranet e Ballit Kombetar
Takim i perbashket i Albin Kurtit me Veteranet e Ballit Kombetar PDF Print E-mail
04 Shtator 2010
Article Index
Takim i perbashket i Albin Kurtit me Veteranet e Ballit Kombetar
Page 2

 Ne Prishtine ne zyrat e Levizjes Vetevendosje u  mbat nje takim i perzemert mes Perfaqesuesve te Levizjes Vetevendosje dhe Veteraneve te Ballit Kombetar.
Musafiret  ne emer te Levizjes i pershendeti lideri Albin Kurti i cili iu uroi miresardhje i cili citoi "Roli i Ballit Kombetar ka qen cdo here i palekunder ne realizimin e aspiratave te popullit per clirim dhe Bashkim Kombetar ". Takimin e madheroi edhe pasaredhesi i familjes se madhe te Bunjakeve te Samadrexhes ballist i devotshem Ismajl Bunjaku i cili foli per paknaqesite e medha qe kane populli me politikebersit te cilet nuk jane gje tjeter vetem se dore e zgjatur e politikes se atyre qe nuk e duan nje Shqiperi te bashkuar. Kurti beri nje elaborim te asaj qe quhet per momentin Paveresi e qe ne thelb nuk eshte gje tjeter perpos nje mashtrim i popullit qe te heqin dore nga Bashkimi Kombetar.

Albin Kurti me veteranët e Ballit

Fjalen e mori edhe veterani i Ballit Kombetar Ibrahim Stublla i cili foli rreth nderrimt te flamurit Kombetar, qe kete nuk munden ta nderrrojn pushtues te ndryeshem, politikanet Kosovar i quajti puthadore te pushtuesve modern te cilet po mundohen te çrrenjosin idealin e shqiptareve qe te jetojne te lire dhe te bashkuar ne nje shtete te vetum.Me vone Kurti tha se Kosova ka arritur nje Pavaresi formale qe nuk i dihen kufijet.Krejt ajo qe i ka rrenjet e se keqes eshte se ne emer te njohjes formale te Kosoves po behet shkombtarizimi duke marr parasysh shkputjen e veriut te Kosoves.Gazmend Islami foli rrethe asaj qe sot quhet mafi politike qe ka kapluar vendin ne kete kohe te veshtire pasurimi i pushtetareve te cilet duhet te pergjigjen para organeve te drejtesis.Qendrimi i Ballit Kombetar eshte i paluhateshem se do te perkrahet Levizja Vetevendosje me te gjitha mjetet perderisa ne programin e vet e ka Bashkimin Kombetar.

Korrespondenti i Gazetes Balli Kombit
Agron Rudari

 


Komente nga lexuesit

Koment nga GUEST më 2010-09-05 23:52:21
por kjo eshte me te vertet madheshtore qe po shohim qe njerzit te cilet me te vertet po mendojn per bashkim po takohen une vetem po pershendes ballistet te cilet po punojne 
 
Arton morina 

Koment nga GUEST më 2010-09-08 14:53:57
Vetem me nacionalistet e kombit Albin Kurti mund te  
ec perpara . 
Balli Kombetar eshte e vetmja parti qe punon per bashimin Kombetar me plot deshire. 
SHQIPERIA SHQIPTARVE

Koment nga GUEST më 2010-09-16 00:11:38
Urojm vetem bashkim te gjitha forcave perparimtare qe po punojn per bashkim kombetar 
 
Fitim Krasniqi 

Koment nga GUEST më 2010-09-16 00:12:05
respekt Kulles se bunjakve e te gjith ballistav shum foto e mir ,por mos harroni shqiptar se as nje ushtri ne bot nuk ka fillu me 100000000 vet me respekt per agjen Smajl ,bacen Brah baben qysh e quajm ne ne llap Gazin po edhe Albinin edhe Kajtazin. julumt Gega nga llapi i ZAHIR PAJAZITIT

Koment nga GUEST më 2010-09-16 00:12:38
Vetem perpara dhe duhet te punojne keta djem dhe te largojn te gjithe ata te cilet jane penges e ballit posaqerisht ata qe po thirren ne ksove ,vetem vazhdoni se keni perkrahjen tone 
 
Beni 
Toni nga Prishtina

Koment nga GUEST më 2010-09-16 00:12:48
Pershendetje. Eshte koha e bashkimit te forcave nacionaliste per te realizuar enderren shekullore "BASHKIMIN KOMBETAR"-Ju lumte burra! Keni perkrahjen e te gjithe ballisteve nga ILIRIDA.

Koment nga GUEST më 2010-09-16 00:13:35
Te nderuar sherbetor te shqiptarizmes 
 
Ju pergezoi per ket takim ne mes te ballistve te devotshem dhe ushtar te mire te shqiptarizmes, e ne veqanti dua ta pershendes Liderin e vetevendosjes, z.Albin Kurtin dhe anetarin e Kryesise se PBK-se per Gjermani ne vitet 1997-2001,z.Gazmend Islamin, nje ushtar i devotshem i idealit kombetar dhe i shqiptarizmes. 
Kam nje sugjerim te vogel: Balli Kombetar nuk eshte dhe as qe duhet te jete derinerealizimin e programit te vet-pra deri ne realizimin e aspirates sone kombetare-Bashkimin e trojeve tona etnike ne nje shtet te vetem me emrin Shqiperi. Balli Kombetar, sot eshte nje levizje gjithkombetare e cila po lufton dhe do te luftoi deri ne realizimin qe ngerthen ne vete shqiptarizma, pra deri ateher kur do te realizohet amaneti i deshmorve te kombit qe nga i madhi Skenderbe e deri te legjendari Adem Jashari. 
Jam i mendimit qe ne emer te shqiptarizmes dhe gjakut te rene,te bashkohen keto dy Levizje gjithekombetare dhe Levizjet tjera qe ne Programet e tyre kan platformen e Lidhjes se Prizrenit (1878) per bashkimin kombetar dhe krijimin e Shqiperise etnike (natyrale) si alfa dhe omega e Shqiptarise. 
Ju pershendet nje sherbetor i shqiptarizmes-AGIM CURRI, ish kryetar i PBK-sene vitet 1997-2001 dhe nen kryetar i PBK-se per diasporen shqiptare me vendbanim ne Gjermani

Koment nga GUEST më 2010-09-29 13:46:15
Permisim i nje gabimi te leshuar pa vetedije: 
Ne fjaline: "Kam nje sugjerim te vogel:Balli kombetar nuk eshte dhe as qe duhet te jete parti politike deri ne realizimin e programit te vete......." 
Pra fjalise se larte shenuar i kishin munguar fjalet: "Parti politike", ne komentin e shkruar me dt.26.09.2010. 
Ju kerkoi ndjese komentues te nderuar, Agim Curri.

Koment nga GUEST më 2010-09-29 13:45:22
Djem,si Albin Kurti duhet te lindin ne Shqiperi,Kosove,Maqedoni,Kosoven jug lindore e Mal te Zi,sepse keso djem mund te vazhdojne rrugen e vetme te bashkimit kombetar qe ka ndjekur Balli kombetar qe nga krijimi i vet e do te vazhdoje derisa kjo ide kombetare realizohet ne teresi.Ballisteve qe kane treguar vullnet te takohen dhe te kembejne mendime me ket atdhetar me ideja ta pastra kombetare ju lumte.Besoj se takimi ka sjell mirekuptim dhe frytet do te jene te realizuara se shpejti. 
Ballisti,nga Chicago-SHBA

Koment nga GUEST më 2010-10-08 10:46:20
- I mjere qofte ai qe nuk behet sot sherbetor i Shqiptarizmes dhe nuk e vene nje guri ne kalane e quajtur Shqiperi Etnike-Natyrale. 
- Mos pyetni se qka po ben kombi per Ju, por qka Ju po beni sot per kombin. 
- Nje komb ekziston vetem atehere kur fillon te shqetesohet per fatin e Tij..- 
- Te nderuar ballista, sot koha eshte e maskarejve, por Atdheu eshte dhe do te jete i shqiptarve. 
 
 
Pershendetje per te gjithe ata qe frymojne, mendojne dhe veprojne kombetarisht nga AGIM CURRI - GJERMANIInternational
English
Faqe interaktive