Faqe kryesore arrow Arkivi i artikujve arrow Aktualiteti arrow Grushtshteti i Edi Rames
Grushtshteti i Edi Rames PDF Print E-mail
23 Janar 2011
Kjo që ndodhi sot në Shqipërin LONDINEZE ishte njëra ndër ngjarejt me të shëmtuara për Kombin Shqiptar, ,të organizuara nga qarqet Greke-Serbe te sajuara nga mbeturinat komuniste ne zyrat e Edi Rames..
Shteti ligjor duhet ti dënoj këta maskarenjë sepse hapat e tij do të destabilizojne jo vetëm Shqipërin por edhe   Kosovën dhe Shqiptaret do mbesin mollë  sherri nga flliqësirat komuniste
Kafshët kryesisht jetojn duke u drejtuar nga instiktet natyrore ,një numër i vogël nder to drejtohen sipas shprehive,ndersa njeriu jeton duke u drejtuar edhe nga arsyeja sepse vetem ai ka arsye. Meqë njeriu dallon për nga vetit dhe arsyet  shtrohet pyetja a duhet cdo bashkësi shterore që përbëhet nga njerëzit të shnëdrrohen në ato që ceka më lart që të jetojmë  me instikte natyrore apo me shprehi, ketu duhet zgjedhur se jemi një shoqëri që sot synojmë të matemi me cilesi si në shkencë, si ne teknolgji me botë perendimore apo po kthehemi tek vitet e 90-  kjo me bënë  frigen më të madhe kur kemi te bëjmë  me njerëzit të cilet u rriten dhe u  shkolluan nën diktatin e PPSH-së dhe ata kanë vetem një qellim ardhjen në pushtet me të gjitha format e mundshme..

Luftërat speciale datohen qysh nga kohërat e lashta, mirpo atëher bëheshin në forma më primitive ndërsa me zhvillimin e teknologjise moderne ndryshojnë edhe metodat e luftërave speciale që bëhet në botën e zhvilluar.,
Mirëpo e njëjta lufte bëhet edhe në mes partive për pushtet kur ajo merret në kontekstin e asaj që quhet lufte e së lejueshmës, pra kontrollimi i mediave te shkruara dhe elektronike përmes partive, propaganda ne zhvillimin ekonomik, korrupcion të githa këto lojra janë te lejueshme ne botën e qytetruar ,mirëpo kurr njëher q[ sot ne shekullin e 21 të mendohet me logjiken e viteve 45-të, të pushtimit diktatorial te Enver Hoxhes, për ta marre pushtetin.
 Është cmenduria e këtij shekulli apo më mirë është të themi qe këtë rast specifik në ballkan është mirë qe të merret një ekip i mjekëve ekspert me logjiken dhe të studiohet truri i Edi Rames, se si ka mundur të logjikojë që krejt këtë zhvillim më të madh ekonomik të vendit, në kohën e liberlizimit  të vizave, në kohen kur Shqipëria që moti eshte e rreshtuar drejt  ne NATO-së   dhe tash rrugtimit te saj drejt BE-së, ti hyhet një avanture të tille politike është rast për psikolog,,neuropsikiater,,mjekë të mjeksie ligjore,,dhe dikush të merret me psikopatologjin e tij ditore,
Veprimet e pershkruara deri këtu në të cilat kemi parë realizimin e një synimi të pavetëdijshëm, paraqiten si forma   për të turbulluar veprimet të tjera te qëllimshme dhe mbulohen nën maskën e keqkuptimit,për të dale nga kjo situate e ndërlikuar që nuk e njohin keqkuptimin si shfajsim. Do te mundohen që te hedhin fajin nga ata të munden, me një fjalë, do te mundohen që përmes këtij presioni të ulen ne bisedat nen trysnin nderkombtare pra me nje fjale krejt kjo ngjan me vitin 1997 dhe është i njejti skenar vetem që kësaj here Kosova eshte shtet dhe do te kete mundur edhe kjo te jep rolin e saj destruktivë në krijimin e kësaj situate që nje zot e di se kujt do ti shkoj pershtati. .Une mendoj se kjo që ka ndodhur sot ne Shqiperi është këmban alarmi për Kombin. Se Shqipëria ka  qene në zemer të negociatave të Edi Rames me sherbimet sekrete serbo-greke as qe dyshohet.      
Marrëveshjet e tilla me shërbime te fshehta indikon ate qe duhet te drojë cdo shqiptar,e ketu kur shihet se Amerika  syte i ka kthyer nga vendet islame, ku ka kriza .Kjo situate mund tu ketë hapur zemren evropianeve që të marrin  komanden per Ballkanin te gjithe këta skenar mund te jenë te pergaditur ne kuzhinat greko-serbe me Edi Ramen. Prandaj do te ishte në të mirë të shtetit që mekanizmat shtetror të marrin nën kontrollë të gjitha pikat stratigjike kombëtare.   Ky mund të  jetë vetem fillimi i një lufte me bandat,mafijoze e,kriminele të cilet janë të pagaur nga qaqet Serbo-Greke, por cdo her të sajuara në kuzhinat e Edi Rames,
Nuk ka vend ne botë që do të lejonte shkatrrimin e shtetit demokratik që është marr shembull edhe nga gazetat me prestigjioze botrore si per zhvillim ekonomik,ashtu edhe  për ngritje të standartit jetësor.
Krenaria me e madhe ishte ketë vite ku vendet me të zhvilluara botërore kanë preferuar për vitin 2011 që Shqipëria të jetë një nder vendet më atraktive për pushime, pra duhet ndiqen penalisht të gjithë shkelsit e ligjit për vrasjet.
 Përgjegjësin duhet merr ai që thirri demonstratën është lehtë te gjindet emruesi i përbashkët, në një shtet  demokrstikë e funksional duhet te veproj ligji dhe vetem ligji.
 
Gazmend IslamiKomente nga lexuesit

Koment nga GUEST më 2011-01-29 00:07:01
edi rama esshte fashist ka natyren hitlerit

Koment nga GUEST më 2011-01-29 00:07:15
:Ne video inqizim,shihet qarte njeriu personi me flok te bardha, me ambredh ne dore, si e vret dhe revolen ja jep tjetrit person ,dhe aj ike me vrap,para kryeministris...!!!:Une e kam pa edhe me ingjizim tjeter, po sisha i sigurt mirpo tashe 100%.

Koment nga GUEST më 2011-02-19 01:11:25
me cdo dusht duhet denuar Edi ramen se krizen qe e ka ne partin e tij e reflekton ne rug.

Koment nga GUEST më 2011-02-19 01:17:12
UNE NUK JAME SIMPATIZANT I RAMES PO DETIN GREKEVE NEK UA DHA RAMA POR SALA. SA PER GREVEN MOS NJOLLOSNI EMRIN E POPULLIT SE NE GREVE ISHIN 100.000 VETA.


International
English
Faqe interaktive